Radomsko, Łódzkie 1.2o Niedziela, 19 Stycznia 2020
ważne informacje
  • 15:01 Płatne parkingi w centrum Radomska? czytaj dalej
  • 12:01 Dni Radomska 2020. Wystąpią Ronnie Ferrari, Lady Pank i B.R.O czytaj dalej
Agencja Muza_koncert 12 marca

Wynik ankiety na temat powołania straży miejskiej w Radomsku

Miasto
Beata Januszewska

Urząd Miasta w Radomsku w pierwszych dwóch tygodniach czerwca przeprowadził ankietę w sprawie ponownego powołania Straży Miejskiej w mieście. Jakie są jej wyniki?

Ankieta została przeprowadzona z uwagi na petycję, która wpłynęła do urzędu w zeszłym roku. Rozpatrywana była na komisji wniosków i petycji, a potem na sesji i zobowiązano prezydenta aby przeprowadził konsultacje społeczne.

- W zeszłym roku do miasta wpłynęła petycja, w której wnioskowano o utworzenie jednostki, która będzie się zajmowała porządkiem, czystością, ale również smogiem. Z treści petycji wynikało, że straż miejska miałaby się zajmować sprawami ekologii. Natomiast z ustawy o strażach miejskich wynika wprost, że tego typu służby muszą zajmować się nie tylko ekologią, ale szeroko rozumianym porządkiem i bezpieczeństwem na terenie miasta
- mówił prezydent Jarosław Ferenc.

Zdecydowana większość osób biorących udział w ankiecie opowiedziała się przeciwko utworzeniu straży miejskiej. 79% osób było przeciwko, a za było 21 %. W sumie ankiety wypełniono 2349 osób. Za powołaniem było 493, przeciw było 1856 osób.

Przypomnijmy, że straż miejska została zlikwidowana w 2013 roku. Od tego momentu miasto miało podpisaną umowę z policją, która wygasa w tym roku w sierpniu.

komentarze