Wymysłówek przyszłości: baseny zewnętrzne, boiska, ścieżki rowerowe

Wymysłówek przyszłości: baseny zewnętrzne, boiska, ścieżki rowerowe Fot. arch. redakcji

Ruch Narodowy na początku sierpnia wysłał pytania do Urzędu Miasta w Radomsku w sprawie planowanych inwestycji na zbiorniku retencyjnym na Wymysłówku. Jest już odpowiedź. Plany magistratu są spore.

W odpowiedzi prezydent Jarosław Ferenc poinformował, że obecnie trwają prace nad wykonaniem planu zagospodarowania terenu zbiornika wodnego Wymysłówek w Radomsku. Wykonawcą tej koncepcji będzie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie. Koszt jej wykonania to 33 925,00 zł.

ZOBACZ: Ruch Narodowy pyta o Wymysłówek w Radomsku

- Na koncepcji zagospodarowania terenu otoczenia zbiornika wodnego Wymysłówka w Radomsku będą uwzględnione postulaty mieszkańców co do świetlicy środowiskowej oraz inne obiekty m.in. obszar rekreacyjno-sportowy, kompleks basenów zewnętrznych i boisk, obiekty małej gastronomii, małej architektury, ścieżki rowerowe, budynki socjalne, parking oraz tereny zielone – wymienia Jarosław Ferenc.

Kiedy to wszystko powstanie? Prezydent nie poddaje konkretnej daty. W wieloletniej prognozie finansowej miasta na ten cel zabezpieczono 1,5 mln zł.

Więcej o:
wymysłówek zbiornik wymysłówek ruch narodowy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE