Wymysłówek. Co tam się zadzieje? Plaża miejska, sezonowe baseny, domki dla seniorów...

Wymysłówek. Co tam się zadzieje? Plaża miejska, sezonowe baseny, domki dla seniorów... Fot. UM Radomsko

Plany zagospodarowania zbiornika na Wymysłówku wyglądają na ambitne. W magistracie prezydent Jarosław Ferenc wraz z urzędnikami przedstawił mieszkańcom koncepcje zagospodarowania terenów pozyskanych przez miasto od Wspólnoty Wymysłówek wraz z terenami przyległymi.

Chodzi głównie o tereny wokół zbiornika retencyjnego na Wymysłówku Wspólnota zdecydowała się przekazać swoje grunty miastu w lipcu 2021 roku - nieco ponad dwa lata powstawała koncepcja ich zagospodarowania.

Warunkiem było utworzenie wielofunkcyjnego budynku na użytek mieszkańców o równowartości operatu szacunkowego gruntów, którego koszty utrzymania pokrywać będzie miasto. Projekt budynku wpisany jest do tegorocznego budżetu i ma zostać ukończony jesienią tego roku.

- Mamy taki plan, aby zagospodarować ten zbiornik w pełni. Nie tylko jako teren do wędkowania, ale żeby powstała tam plaża miejska. Jest również pomysł, aby na południe od tego zbiornika wybudować płytkie sezonowe baseny - mówił prezydent w 2021 roku na spotkaniu wspólnoty.

- Prezydent miał 8 lat żeby zrobić coś konkretnego na Wymysłówku, tam nie ma nawet toalet. Po przekazaniu gruntów przed trzema laty, nie spotykał się z mieszkańcami. Przypomniał sobie o nich na trzy tygodnie przed wyborami, kilka dni potem jak ja zrobiłem swoje spotkanie - powiedział po spotkaniu Łukasz Więcek, kandydat na prezydenta Radomska.

- Pokazywanie wizualizacji, z których część jest zrobiona tylko na potrzeby spotkania jest moim zdaniem prowadzeniem kampanii wyborczej i wciągania w to Urzędu Miasta. Nie mamy jeszcze projektu, nie mamy finansowania. Oceniam wiarygodność prezydenta w tym zakresie wyjątkowo nisko. I proszę, aby swoją kampanię prowadził jako kandydat na swój koszt a nie na koszt Urzędu Miasta – zaznaczył Łukasz Więcek.

Zgodnie z projektem jaki pokazał magistrat, teren podzielony zostanie na strefy terenu zbiornika wodnego, terenu rekreacyjnego oraz terenu restauracji i placu zabaw. W ramach koncepcji w pobliżu planowanej świetlicy powstać ma również zespół domów senioralnych.

- Realizacja projektu wymagać możliwa będzie w ciągu kilku lat a plan został podzielony został na kilka etapów z czego pierwszy ma szansę wyruszyć w 2026 roku - zapewnia z kolei UM w Radomsku. 

Urzędnicy podkreślają, że miasto nie pozostanie jednak osamotnione w jego realizacji, a przynajmniej nie pod kątem finansowym. Na realizację koncepcji udało się pozyskać 24 mln zł z funduszy unijnych za sprawą Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Radomsko-Piotrków Trybunalski-Bełchatów - 6 mln zł na program senioralny i 18 mln zł na zagospodarowanie terenów rekreacyjnych

Więcej o:
wymysłówek wymysłówek radomsko plan jarosław ferenc
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE