Wymiana polsko-niemiecka uczniów w „Elektryku” to cenne doświadczenie i przyjaźń

Wymiana polsko-niemiecka uczniów w „Elektryku” to cenne doświadczenie i przyjaźń Fot. ZSE-E Radomsko

Ostatnie dwa tygodnie roku szkolnego upłynęły w radomszczańskim „Elektryku” wyjątkowo aktywnie. W szkole realizowana była druga część projektu w z udziałem młodzieży z partnerskiej Elektronikschule Tettnang z Niemiec.

Polscy i niemieccy uczniowie poznali się w kwietniu w Tettnang, gdzie wspólnie opracowali pomysły na clipy video. Teraz nadszedł czas na techniczną część projektu.

Siedem polsko-niemieckich grup intensywnie pracowało, aby móc pochwalić się efektem końcowym w postaci wideoklipów utrzymanych w bardzo różnych stylach muzycznych. Uczniowie nagrywali dźwięk w szkolnym Bizon Radio oraz  materiał filmowy w wybranych przez siebie lokalizacjach, niektórzy wybrali do tego Warszawę. Kolejnym etapem wspólnej pracy był montaż w oprogramowaniu do obróbki wideo. Podsumowaniem całego projektu były pokazy wideoklipów oraz prezentacji z przebiegu wymiany.

Wspólnie spędzony czas obfitował tez w wiele aktywności i dobrą zabawę. Młodzież rozegrała mecz piłki nożnej, grała w kręgle i paintball, wędrowała po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Polscy uczniowie okazali się wspaniałymi przewodnikami po Radomsku i Krakowie.

Wszystkie przeprowadzone działania służą nadrzędnemu celowi- jak najbardziej zbliżyć młodych ludzi z obu krajów, pozwolić im się poznać i zaprzyjaźnić, a muzyka okazała się wyśmienitą metodą- podsumowują opiekunowie projektu Dorota Kałkusińska i Kamil Grudzień.  Music connects people, w Elektryku zostało to udowodnione.

Projekt wymiany został dofinansowany przez polsko-niemiecką Współpracę Młodzieży.

Więcej o:
zse-e elektryk zse-e radomsko wymiana
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE