Wykłady i wystawa na Radomszczańskie Senioralia 2019

Wykłady i wystawa na Radomszczańskie Senioralia 2019

Trwają Radomszczańskie Senioralia. Podczas drugiego dnia seniorzy w Miejskiej Bibliotece Publicznej wysłuchali wykładu o ciekawostkach z życia pisarzy i poetów. Natomiast w Muzeum Regionalnym uczestniczyli w prelekcji o monetach i wystawie numizmatycznej.

W Muzeum Regionalnym w Radomsku można było obejrzeć wystawę numizmatyczno – kolekcjonerską, a potem wysłuchać prelekcji Józefa Medwiga z Radomszczańskiego Oddziału Towarzystwa Numizmatycznego, zatytułowanej ,,Monety i inne wyroby mennicze dla ’naiwnych’ ”. Radomszczański Oddział Towarzystwa Numizmatycznego istnieje ponad 30 lat i aktualnie skupia 30 członków, którzy regularnie spotykają się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Wykład był poświęcony temu, jak nie dać się oszukać różnym instytucjom i organizacjom.

- Numizmatyka jest nauką pomocniczą historii. Badając monety, banknoty i medale, które są reliktami i świadectwami przeszłości, pozwala nam lepiej zrozumieć dzieje, które odeszły już w przeszłość
- mówił Józef Medwig.

W bibliotece z kolei odbył się wykład pod tytułem ,,Salon literacki, czyli o pisarzach i poetach inaczej niż zwykle’’, który poprowadziła Anna Szczęsna.

Natomiast o godzinie 15 w parku Solidarności na zakończenie obchodów odbędzie się przekazanie klucza do miasta seniorom, odtańczony zostanie polonez. Zwieńczeniem uroczystości będą występy muzyczne, w tym zaproszonego gościa Andrzeja Rybińskiego.

Więcej przeczytasz - Radomszczańskie Senioralia – program

Więcej o:
radomszczańskie senioralia radomsko senioralia seniorzy radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE