Wyjaśniamy. Zakazy skrętu w różnych godzinach w ulicę Sadową i Reymonta

Wyjaśniamy. Zakazy skrętu w różnych godzinach w ulicę Sadową i Reymonta

Jeden z czytelników portalu Radomsko24.pl, zwraca uwagę na rozbieżność godzinową zakazu skrętu w ulicę Sadową (jadąc od strony ulicy Kościuszki i Sierakowskiego) i ulicę Reymonta (przejeżdżając przez przejazd przy ul. Kościuszki).

W pierwszym przypadku zakaz skrętu w lewo w ulicę Sadową obowiązuje w godzinach 5.00 – 20.00. Natomiast w drugim przypadku w godz. 5.00 – 17.00 (zakaz ten nie dotyczy taksówek i autobusów MPK i PKS).

Z prośbą o wyjaśnienie sytuacji, zwróciliśmy się do zarządcy drogi czyli Starostwa Powiatowego w Radomsku.

- Opisywane skrzyżowania mają zupełnie inne geometrie. Panują na nich także zupełnie inne warunki ruchu (inna struktura rodzajowa, kierunkowa i ruchowa) w związku z tym nie da się porównywać statusu tych miejsc, a tym samym - ujednolicać panującej tam organizacji ruchu. Stąd inne informacje podane na tabliczkach umieszczonych pod znakami zakazu skrętu w lewo - mówi Wioletta Bąk-Kempa, rzecznik Starostwa.

Z kolei jak informuje nasz portal Aleksander Broszkowski, Naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami w Starostwie Powiatowym w Radomsku, zakazy te funkcjonowały już w połowie lat 90. i służą poprawie bezpieczeństwa. Z powodu natężonego ruchu w rejonie ul. Kościuszki i Reymonta dopuszczenie relacji skrętnej w kierunku dworca PKP i PKS zagraża zablokowaniem przejazdu kolejowego. Natomiast dopuszczenie skrętu w lewo z ul. Sierakowskiego w Sadową zagraża zablokowaniem skrzyżowania.

Zakres czasowy obowiązywania znaków zakazu został w obu przypadkach poprzedzony analizą natężenia ruchu w obu tych miejscach. Od czasu ich wprowadzenia ruch jeszcze się wzmógł, zakres czasowy natężenia ruchu pozostaje jednak podobny.

Więcej o:
zakaz skrętu w sadową i reymonta zakaz radosmsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE