Wygrany sparing RKS Radomsko z Victorią Częstochowa

Wygrany sparing RKS Radomsko z Victorią Częstochowa Fot. RKS Radomsko

W sobotę 16 lipca, na boisku w Kamyku w pierwszym meczu sparingowym piłkarze czwartoligowego RKS Radomsko grali z Victorią Częstochowa.

Po trzech bramkach Bartosza Machaja (w tym jedna z karnego) i trzech trafieniach zawodników, którzy są testowani w Radomsku, RKS wygrał 6:1. Dla Victorii bramkę zdobył gracz testowany. Rzut karny w tym meczu dla  wykonywany przez zawodnika Victorii obronił Daniel Niźnik.

Przed radomszczanmi kolejny kontrolny mecz, w którym zagrają 20 lipca z Zagłębiem II Sosnowiec.

Po meczu powiedzieli:

Paweł Ściebura, trener RKS

Dzisiejszy sparing rozegraliśmy po codziennych ciężkich treningach, które miały dużą objętość i intensywność. W pierwszych 20 minutach było widać to zmęczenie. Gdzie zawodnicy Victorii byli dla nas za szybcy. Jednak z czasem zaczęliśmy grać bliżej siebie i zaadoptowaliśmy się do zmęczenia. Było kilka dobrych momentów w naszej grze. Jednak musimy pamiętać, że to tylko sparing i jeszcze mnóstwo pracy przed nami, bo mankamentów w naszej grze jednak było bardzo dużo.

Łukasz Bocian

Początek przygotowań do nowego sezonu zaczynamy od ciężkich i wymagających treningów, jest bardzo mało czasu do rozpoczęcia nowej rundy, więc jesteśmy od początku na pełnych obrotach. Trener chce nam przekazać jak najwięcej swoich pomysłów na nowy sezon. Jeśli chodzi o dzisiejszy sparing na pewno wynik napawa optymizmem, ale jest jeszcze przed nami wiele pracy i sporo elementów do poprawy.

Bartosz Machaj

Za nami pierwszy tydzień przygotowań do rundy jesiennej. Zespół z wieloma nowymi twarzami. Tydzień mocnej, intensywnej pracy zakończony wygranym meczem sparingowym z Viktorią Częstochowa. Jeśli chodzi o sam mecz uważam, że poza pierwszymi 20 minutami, przejęliśmy kontrole nad meczem, wykreowaliśmy sobie wiele dogodnych okazji. Mimo, że w składzie zostało tylko kilku zawodników z zeszłego sezonu, sparing pokazał ze nowe twarze mogą godnie zastąpić nasze ubytki.

Tomasz Sobczak, trener Victorii Częstochowa

Pierwszy sparing w okresie przygotowawczym, wielu testowanych zawodników. Natomiast tak wysoka porażka boli. RKS pokazał dojrzałą, pragmatyczną i skuteczną piłkę. My na tle Radomska graliśmy nieźle w pozycyjnym, ale zabrakło skuteczności, nie wykorzystaliśmy karnego i dwa razy sam na sam w pierwszej połowie. Dla nas bardzo wartościowy mecz weryfikujący wiele rzeczy. Dziękujemy i życzymy powodzenia w lidze.

rks rks radomsko sparing rks radomsko kibice rks kibice rks radomsko sparing rks