Wygrany projekt PSP w Woli Blakowej

Wygrany projekt PSP w Woli Blakowej

Projekt Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Blakowej znalazł się wśród 30 zwycięskich projektów z całej Polski. Szkoła otrzymała dofinansowanie w kwocie 6179 zł na realizację Projektu pt. „My się nie boimy i swoje pasje kształcimy!” w ramach Konkursu „Fundacja Wawel z rodziną w Programie Z miłości do radości – Serce rośnie II edycja”.

„Fundacja Wawel z rodziną” wspiera dzieci, aby mogły łatwiej wejść w dorosłe życie oraz przekonuje, że warto realizować swoje pasje. Celem konkursu było dofinansowanie innowacyjnych projektów edukacyjnych dążących do rozwijania zainteresowań, pasji i talentów dzieci. Dzięki grantowi uczniowie szkoły od kwietnia do grudnia mogli rozwijać swoje zainteresowania, pasje i talenty biorąc udział w różnych zajęciach i warsztatach.

Dzięki dofinansowaniu szkoła mogła zakupić pomoce potrzebne do realizacji projektu tj. aparat cyfrowy - lustrzankę, roboty edukacyjne i pomoce dydaktyczne z matematyki.

W ramach projektu grupa młodych fotografów z PSP w Woli Blakowej wybrała się na wycieczkę na warsztaty fotograficzne zorganizowane w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomsku.

- Uczniowie zapoznali się z profesjonalnym sprzętem fotograficznym, tworzyli własne kompozycje martwej natury, którą fotografowali, robili zdjęcia makro, malowali światłem oraz poznali tajniki obróbki zdjęć w programach graficznych. Dla uczniów odbywały się w szkole zajęcia z grafiki komputerowej, na których mogli dzięki zakupionej lustrzance robić zdjęcia, poznać programy graficzne tj. Gimp i FastStone oraz dokonywać obróbki zdjęć. Uczniowie kształcili swoje umiejętności fotograficzne w czasie szkolnych uroczystości robiąc zdjęcia – mówi Angelika Dyła, koordynator autorskiego projektu.

Dzięki zakupionym robotom edukacyjnym uczniowie wzięli udział w „Europe Code Week 2019”. W  szkole odbyły się trzy wydarzenia związane z tą inicjatywą: „Pierwsze spotkanie z mBotami” w kl. III, „mBoty w naszej szkole"” w kl. VI, „Budujemy i programujemy roboty” w kl. VII. Uczniowie na zajęciach uczyli się programować roboty edukacyjne w programach, a także tworzyć własne strony internetowe www.

- W projekcie przeprowadziliśmy szereg działań przedstawiających matematykę w różnych dziedzinach życia. Uczniowie wykonywali na zajęciach bryły przestrzenne. Utrwalali własności figur geometrycznych, uczyli się logicznego myślenia i rozwijali wyobraźnię przestrzenną. Tworzyli domino, gry i zabawy dla młodszych uczniów. Wzięli udział w akcji „IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”, w ramach której utrwalili tabliczkę mnożenia oraz zmierzyli się z matematycznymi łamigłówkami. Uczniowie ważyli i mierzyli się, a później wyliczali swoje BMI. Pojechali na wycieczkę do MDK w Radomsku na zajęcia pt. "Stacje badawcze. Centrum Nauki Kopernik". Była to ciekawa lekcja mogli m. in. dowiedzieć się, w jaki sposób powstaje film, mogli sformułować Twierdzenia Pitagorasa w wyniku własnej pracy badawczej, zobaczyli jakie organy znajdują się w ciele człowieka i jak są rozmieszczone, poznać podstawy statystyki i losowości, zrozumieć, w jaki sposób ludzkie oko rozpoznaje barwy – dodaje Angelika Dyła.

Przedstawione prezentacje bawiły więc, uczyły, a nawet mogły pomóc w diagnozie problemów zdrowotnych. Szkoła wzbogaciła się również o nowe pomoce dydaktyczne z matematyki, przy użyciu których poznawanie matematyki będzie ciekawsze.

Uczestnicy projektu są niezmiernie wdzięczni „Fundacji Wawel z rodziną” za możliwość wzięcia udziału w projekcie. Dał on inspirację do samodzielnego odkrywania świata, rozwijania swoich zainteresować i pasji.

Więcej o:
wola blakowa szkoła wola blakowa projekt szkoła wola blakowa
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE