Wygrana RKS Radomsko w ostatnim meczu jesieni

W ostatnim meczu rundy jesiennej RKS Radomsko wygrał na własnym stadionie z ŁKS III Łódź 4:0 (2:0). Zimę drużyna Sławomira Majaka spędzi na 2. miejscu w tabeli. Do lidera Sokoła Aleksandrów Łódzki traci tylko punkt.

Mecz rozegrano w sobotę 18 listopada. Wynik spotkania otworzył już w 4. min. Oliwer Siuda, który do bramki piłkę skierował głową.  Na 2:0, w 28. min. podwyższył Bartosz Machaj. W drugiej części gry trzecią bramkę dla gospodarzy zdobywa Wiktor Płaneta a czwartego gola dokłada Bartosz Machaj z rzutu karnego. Mecz kończył się w zimowej scenerii, gdyż zaczął padać śnieg.

- Mecz się dla nas bardzo dobrze rozpoczął. Szybko zdobyta bramka i pełna kontrola nad spotkaniem. Kolejne 3 gole dały drużynie pewne 3 punkty i pozycję wicelidera po rundzie jesiennej. Myślę, że mało kto się spodziewał, że będziemy po rundzie jesiennej tak wysoko że stratą jednego punktu do lidera. Mam nadzieję, że spełniają się słowa kibiców po dzisiejszym meczu i „wiosna będzie nasza”. Wielkie ukłony przed zawodnikami za tak dobrą rundę i do zobaczenia na wiosnę – powiedział po meczu Krzysztof Górnik, kierownik drużyny.

RKS Radomsko: M. Zelenskyi - O. Siuda, D. Hrynkiv, B. Machaj, W. Płaneta, D. Flaszka, J. Molis, M. Gołda, D. Misztal, Lucas, St. Domaniecki
ŁKS III Łódź: Ł. Bomba - A. Olczak, M. Książ, P. Klajnert, M. Mielczarek, M. Marczak, K. Malec, A. Iwańczyk, A. Siwek, J, Łabędzki, A. Kajszczak

W całej rundzie jesiennej RKS Radomsko na koncie zgromadził 34 punkty, zdobywając 37 bramek, tracąc 17. Wygrał 10 spotkań, zremisował 4 a przegrał 3. Teraz przed piłkarzami kilkumiesięczna przerwa. Rozgrywki w IV lidze wrócą w marcu 2024.

W przerwie spotkania były trener żółto-niebieskich Paweł Ściebura, wręczył kibicowi wylicytowaną za 700 zł piłkę z podpisami piłkarzy pierwszoligowej Lechii Gdańsk. Pieniądze zasilą konto Amelki, zmagającej się z guzem mózgu. Klub zorganizował także konkurs rzutów karnych dla dzieci, w których do wygrania były piłki i gadżety klubowe.