Wycieczka z Muzeum Regionalnym do Krakowa. Zdjęcia

Pracownicy Muzeum Regionalnego zorganizowali 16 lipca wycieczkę do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

Pracownicy Muzeum Regionalnego zorganizowali 16 lipca wycieczkę do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.
fot. A.Wilkoszewska/Muzeum Regionalne im. S. Sankowskiego w Radomsku
Uczestnicy wycieczki zwiedzili stałe ekspozycje muzealne. Pierwszą z nich była wystawa pt. „Krakowskie drukarstwo XV – XX wieku”. Ekspozycja prezentuje  bogatą historię krakowskiego drukarstwa. Ukazuje  jak zmieniały się techniki stosowane przez drukarzy na przestrzeni dziejów. W specjalnie wydzielonej części dzieci oraz młodzież w ramach zajęć edukacyjnych wykonywały doświadczenia związane z wykorzystaniem wody.

Kolejna ekspozycja przedstawia rozwój sieci tramwajowej oraz taboru w Krakowie. W zabytkowej hali zajezdni tramwajowej, datowanej na 1913 r. młodzi radomszczanie podziwiali najcenniejsze historyczne wozy tramwajowe. Miłą niespodzianką okazała się być wystawa pt. „Z dziejów polskiej motoryzacji” prezentująca historyczne polskie samochody oraz motocykle. Na zakończenie wizyty w muzeum zwiedzili nową interaktywną ekspozycję pt. „Wokół koła”. Wystawa składała się z 35 modeli obsługiwanych przez zwiedzających. Modele ilustrują różne aspekty „koła” w życiu człowieka, w nauce, technice i przyrodzie.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Krakowa. Pani Lidia Kolbusz – licencjonowany przewodnik miejski po Krakowie oprowadziła uczestników wycieczki. Podczas zwiedzania Krakowa, opowiadała o tradycjach, obyczajach związanych z kulturą żydowską.

Muzeum Regionalne organizuje kolejną wycieczkę. Tym razem do Centrum Nauki Kopernik w  Warszawie w dniu 20 sierpnia 2013r. Zapisy od 5 sierpnia.

Więcej o:
muzeum muzeum regionalne wycieczka wyjazd
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE