Wycieczka śladami historii i ciekawe spotkanie

W ramach Radomszczańskiego Tygodnia Seniora odbyła się wycieczka „Śladami historii – Radomsko wczoraj, dziś i jutro”. Dwa autokary wyruszyły zaplanowanym szlakiem.

W ramach Radomszczańskiego Tygodnia Seniora odbyła się wycieczka „Śladami historii – Radomsko wczoraj, dziś i jutro”. Dwa autokary wyruszyły zaplanowanym szlakiem.Jednym z miejsc, jakie odwiedziliśmy to radomszczańska podstrefa Łódzkiej Speljalnej Strefy Ekonomicznej. W jej obrębie spotkał się z nami pan Stanisław Witaszczyk, wiceprezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W sposób ciekawy i przejrzysty przedstawił rolę i znaczenie zagospodarowywania terenów na obrzeżach Radomska.
W obecnej chwili nie wykorzystano jeszcze całego obszaru, ale istnienie zakładów produkcyjnych o znanych światowych markach podnosi prestiż całej strefy. Zainteresowanie tym terenem na rynku producentów wzrasta i zapewne powstaną nowe inwestycje. Dla Radomska to dobre rokowania.

Pan Stanisław Witaszczyk – radomszczanin – ma na względzie nie tylko sprawy ekonomiczne w mieście. Interesuje się też innymi sferami życia mieszkańców. Między innymi wspiera pomysły i działalność w dziedzinie kultury. Przykładem jest współpraca ze Stowarzyszeniem Literackim „PONAD”.

Autor: Edmunda Bodanka prezes Stowarzyszenia Literackiego "Ponad" w Radomsku

 

Więcej o:
wycieczka spotkanie ponad
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE