Radomsko, Łódzkie 15.4o Poniedziałek, 20 Maja 2019
ważne informacje
Autopromocja reklama

Wybrano wójtów w II turze

Powiat
Tomasz Kolmasiak

W II turze wyborów samorządowych w dniu 4 listopada wybierano także wójtów i burmistrza gmin z terenu powiatu radomszczańskiego. Podajemy kto z dotychczasowych włodarzy utrzymał swoje stanowisko, a gdzie zmieni się władza samorządowa.

W gminie Dobryszyce obecna wójt Małgorzata Dzwonek starła się z radnym Grzegorzem Zasempą. Na obecną wójt swój głos oddało 1265 wyborców, a na jej kontrkandydata 795. Zatem to Małgorzata Dzwonek będzie nadal wójtem gminy Dobryszyce.

W ponownym głosowaniu na burmistrza gminy Kamieńska w szranki stanął obecny burmistrz Bogdan Pawłowski (dostał 1590 głosów) oraz Jolanta Dworzyńska (1358 głosów). I to Bogdan Pawłowski nadal będzie piastował funkcję burmistrza.

W Ładzicach wybory przyniosły duże zmiany. Z fotelem wójta pożegna się Wioletta Pichit (otrzymała 988 głosów), a nowym wójtem zostanie Krzysztof Ciupiński z PSL (1276 głosów).

Bez zmian za to w Masłowicach. Nadal na stanowisku wójta pozostanie Bogusław Gontkowski (1137 głosów), który pokonał w wyborczej potyczce kandydata PiS-u Macieja Krawczyńskiego (1101 głosów).

W gminie Radomsko zaważyła niewielka różnica głosów. Piotr Biernacki (1055 głosów) został pokonany przez Romana Radczyca (1082 głosy).

Spore zmiany również w Wielgomłynach. Startująca z poparciem odchodzącego ze stanowiska wieloletniego wójta Bogdana Witaszczyka Bożena Nowak przegrała 400 głosami z kandydatką PiS-u Bogumiłą Dyktyńską. Pierwsza z pań otrzymała 1024 głosy, a druga 1424.

komentarze