Wybory władz Porozumienia w Radomsku

Fot. M. Patalan

Działacze lokalnych struktur Porozumienia spotkali się dziś (12 września) w radomszczańskim Muzeum Regionalnym, aby wybrać prezesa i zarząd partii w okręgu 10. Na spotkaniu obecny był także były wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra, został jednogłośnie wybrany prezesem w okręgu piotrkowskim, a funkcje dwóch jego zastępców pełnić będą Mirosław Olszewski i Tomasz Ciecióra. Dodatkowo, w zarządzie znajdą się także Krzysztof Magnucki, Krzysztof Pabich oraz Tomasz Kapuściński (ten ostatni w roli sekretarza).

- Przez ostatnie kilkanaście miesięcy sporo się wydarzyło: mieliśmy wybory parlamentarne, wybory prezydenckie, a dziś wybieramy nowe władze Porozumienia w okręgu 10. Bardzo dziękuję za stuprocentowe poparcie od członków partii oraz za obecność pana prezesa Jarosława Gowina - mówi Krzysztof Ciecióra.

- Jesteśmy partią, która stawia nacisk na dwie rzeczy: gospodarkę i samorządy. Wierzymy, że w nadchodzących rozmowach koalicyjnych, nasi partnerzy – Prawo i Sprawiedliwość i Solidarna Polska – przychylą się do naszych pomysłów. Na przykład do Funduszy Inwestycji Samorządowych, niezwykle istotnego z punktu widzenia samorządów i małych, lokalnych firm, które realizują te samorządowe inwestycje - dodawał prezes Porozumienia Jarosław Gowin.

Były wicepremier odniósł się też do ostatniej inicjatywy młodzieżówki Porozumienia, Młodej Prawicy, która zainicjowała projekt „Najlepszy Plan dla Młodych”, w ramach którego przeprowadziła szereg spotkań z młodzieżą na terenie całej Polski.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że jako cały obóz polityczny Zjednoczonej Prawicy mamy pewną trudność w dotarciu z postulatami do młodych ludzi. Stąd też, moim zdaniem, ta inicjatywa - „Najlepszy Plan dla Młodych” zrealizowana przez Młodą Prawicę - była strzałem w dziesiątkę - ocenił Gowin.

- Dla mnie bardzo ważne dla nas było to, że nasi młodzi współpracownicy nie zgłaszali jakichś ideologicznych postulatów, nie mówili nic złego o oponentach politycznych, a skoncentrowali się na konkretnych pomysłach. Na pewno będziemy starali się zawrzeć postulaty młodego pokolenia podczas rozmów koalicyjnych - dodał.

- Można powiedzieć, że to właśnie dzięki wsparciu pana premiera jestem dziś najmłodszym wojewodą w Polsce. Wielu naszych członków myśli jak ludzie młodzi - wtórował mu Krzysztof Ciecióra.

Jarosław Gowin odniósł się także do pogłosek o swoim powrocie do rządu w roli ministra rozwoju.

-  Na razie rozmowy koncentrują się na dwóch obszarach: spraw programowych, i tu potrzeba jeszcze wiele pracy po stronie każdej z trzech partii, oraz kwestii związanych ze strukturą rządu – i tu jesteśmy bliscy porozumienia. Mogę zdementować informację o tym, że mój powrót jest pewny. O tym, kto będzie reprezentował Porozumienie, zdecydują władze statutowe partii - mówił.

autor: M. Patalan

Więcej o:
jarosław gowin porozumienie porozumienie radomsko krzysztof ciecióra wybory władz porozumienia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE