Wybory widmo do Młodzieżowej Rady Miasta. Czy młodym MRM już się znudziła?

Wybory widmo do Młodzieżowej Rady Miasta. Czy młodym MRM już się znudziła?

Tylko w trzech szkołach odbyły się w tym roku wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. W pozostałych placówkach chętnych nie było lub też zgłosiło się tak mało kandydatów, że mandaty przypadły im bez głosowania. W związku z tym rada w tej kadencji będzie liczyć nie 29, a zaledwie 15 członków.

Młodzieżowa Rada Miasta Radomsko to organ doradczy władz miasta powołany we wrześniu 2018 r. Radni wybierani są przez uczniów radomszczańskich szkół w głosowaniu powszechnym. Każda podstawówka ma w radzie po jednym przedstawicielu, a szkoły średnie - po trzech. Jeśli liczba kandydatów będzie równa lub mniejsza liczbie mandatów przypadających na szkołę, to wyborów się nie przeprowadza, a radnymi zostają wszyscy zgłoszeni kandydaci. 

Dotychczas wybory do MRM odbywały się trzy razy. W pierwszych, w 2018 r., wybrano 27 radnych. Wtedy kompletu radnych nie skompletowano jedynie w ZSP nr 1. Rok później członków rady było 23 - swojej reprezentacji nie miał ZSDiOŚ, a zaledwie jednego radnego wybrano w II LO. W 2020 r., ze względu na zamknięcie szkół, nie udało się przeprowadzić wyborów. 

W tym roku jedynie w trzech szkołach (PSP nr 2, PSP nr 8 i PSP nr 9) odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Dodatkowo bez reprezentacji w MRM w tym roku pozostaną PSP nr 10, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 oraz II Liceum Ogólnokształcące - w tych placówkach nie zgłosił się ani jeden kandydat. Pozostałe szkoły mają po jednym radnym, za wyjątkiem I LO, w którym mandaty uzyskało dwóch reprezentantów. 

Radni III kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Radomsko 2021/2022

1. Daniel Kubik - PSP nr 1

2. Martyna Maciejewska - PSP nr 2

3. Igor Obarzanek - PSP nr 3

4. Kacper Rochowski - PSP nr 4

5. Jarosław Miler - PSP nr 5

6. Natalia Sokołowska - PSP nr 6

7. Bartosz Sapota - PSP nr 7

8. Jakub Bogacz - PSP nr 8

9. Piotr Bliski - PSP nr 9

10. Leon Kuc - I Liceum Ogólnokształcące 

11. Aleksander Gloc - I Liceum Ogólnokształcące

12. Bartłomiej Barański - Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska

13. Michał Wiśniewski - Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych

14. Weronika Wegrzyńska - Zespół Szkół Ekonomicznych

15. Anna Musiał - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

Więcej o:
młodzieżowa rada miasta młodzież mrm radomsko szkoły liceum technikum wybory
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE