Wybór marszałka z awanturą w tle

Podczas dzisiejszej pierwszej sesji w nowej kadencji 2018-2023 radni Sejmiku Województwa Łódzkiego wybrali również marszałka. Nie obyło się bez politycznych zgrzytów.

22 listopada radni Sejmiku Województwa Łódzkiego wybrali marszałka. Został nim Grzegorz Schreiber, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Został wybrany na to stanowisko 17 głosami radnych PiS-u. Radni opozycyjni (Koalicja Obywatelska i PSL) nie głosowali, zarzucając PiS-owi łamanie standardów demokracji, brak liczenia się z ich głosem, niemożność zadania żadnych pytań kandydatowi na marszałka i poznania przed głosowanie jego osoby i dotychczasowej wiedzy na temat województwa łódzkiego.

Pojawiały się też głosy, że kandydat PiS na marszałka został przywieziony tu w teczce z... odległej Bydgoszczy. W efekcie braku porozumienia pomiędzy radnymi PiS i opozycji z kandydowania na marszałka zrezygnowała także zgłoszona przez Koalicję Obywatelską Joanna Skrzydlewska. Na koniec sesji ustalono wynagrodzenie marszałka na kwotę 11.820 zł brutto miesięcznie.

Więcej o:
marszałek województwa sesja sejmik grzegorz schreiber
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE