„Wybieranie znaku i nazwy osobno to kompletny absurd”

„Wybieranie znaku i nazwy osobno to kompletny absurd”

Na stronie radomsko.pl ruszyło dziś głosowanie nad logiem i nazwą nowego basenu. Głosy można oddawać do 20 września. Komisja konkursowa wyłoniła 6 propozycji spośród ponad 300 nadesłanych projektów. Trzy z nich to propozycje znaku graficznego, a kolejne trzy: „Aquapark Radomsko”, „Aquaria” i „Aquarion” – pomysły na nazwę obiektu. Sprawdzamy, co o sądzą o nich radomszczanie.

Pisownia oryginalna.

- Zagłosowałem ale nadal uważam, że miasto przykładem innych miast europejskich powinno ścisłej współpracować z przedsiębiorcami. Firma która wygrała by przetarg na współpracę miała by nazwę swojej firmy w logo basenu a miasto dzięki temu regularne dochody z tytułu sprzedaży nazwy obiektu – pisze Rafał Kosecki.

- Wybieranie znaku i nazwy osobno to kompletny absurd. Sprzyja to powstawaniu tworów super uniwersalnych, czyli kompletnie nijakich i bez charakteru. Ewidentnie kreatywność i oryginalność nie była w tym przypadku istotnym kryterium oceny :) - ocenia Ewelina Pokora.

- Moim zdaniem wybór tak pospolitej nazwy Aquapark Radomsko wśród tylu nadesłanych nazw (jakiekolwiek by one nie były) nie powinien być brany pod uwagę. Poza tym warunkiem było to by nazwa oddawała charakter obiektu a ten obiekt nie jest Aquaparkiem – dodaje Damian Leszczyński.

- Trzeba bylo dac w ogloszeniu ze kreatywne pomysly nie sa brane pod uwage tylko oklepane aquaparki. I ze loga sciagniete z google sa lepsze niz te wykonane samodzielnie, ktorych w google nikt nie znajdzie!! Po co bylo tracic tyle czasu na wymyslenie czegos ORYGINALNEGO?!?! A przede wszystkim to nie jest Aquapark bo do takiego mu daleko… – komentuje Ilona Świędrak.

Dwóch komentujących nasz facebookowy post – Przemek Sikorski i Kacper Sikorski – zwróciło natomiast uwagę na to, że jedna z propozycji może być plagiatem: na dowód załączyli zdjęcia z wyszukiwarki obrazów Google, na których widać logo podobne do tego wyłonionego przez konkursową komisję (w przeglądarce obrazów powyżej).

Do sprawy odniósł się Urząd Miasta – w swoim komunikacie pisze, że „Urząd dopełnił wszelkich formalności związanych z prawami autorskimi. W ocenie członków komisji konkursowej projekt ten ma różną konstrukcję, różni się też detalami - trudno doszukiwać się więc w tym przypadku plagiatu”. Dodaje także, że autor został poinformowany o doniesieniach medialnych o potencjalnym plagiacie.

Podobnego zdania jest cytowany przez Gazetę Radomszczańską Sebastian Pierzchalski, członek komisji konkursowej. Stwierdza ponadto, że większość prac wyglądała dosyć amatorsko, a te wybrane przez komisje zostały ocenione jako „dobre, solidne”.

Na werdykt jury żali się natomiast Filip Ostojski, który przygotował własną wersję nazwy i logo nowego basenu.

- Szkoda, że odrzuciliście taki projekt na rzecz tych losowych krzywych :D – stwierdza, dołączając link do swojego projektu. Można je zobaczyć TUTAJ.

Autor: M. Patalan

Więcej o:
basen radomsko logo nazwa głosowanie konkurs basen w radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE