Wszywka alkoholowa. Esperal - jak działa wszywka alkoholowa?

Wszywka alkoholowa. Esperal - jak działa wszywka alkoholowa?

Podejmujesz walkę z alkoholizmem? Chcesz się zabezpieczyć farmakologicznie, a potem udać na terapię? Wszywka alkoholowa pomoże Ci zerwać z nałogiem. Zabieg implantacji odbywa się szybciej niż obejrzenie odcinka serialu. Jeśli jesteś gotowy do zmian w swoim życiu, zacznij je już teraz. Sprawdź, czy istnieją dla Ciebie przeciwwskazania do wszycia i jakie efekty niepożądane może powodować Esperal, kiedy spożyjesz alkohol.

Jak działa wszywka alkoholowa?

Substancja czynna w Esperalu to disulfiram. Blokuje rozkład alkoholu i prowadzi do gromadzenia się aldehydu octowego, który nie rozkłada się w kwas octowy i tym samym prowadzi do zatrucia organizmu. Wszywka ma za zadanie powstrzymać Cię od spożywania alkoholu, sprawić, że będzie Ci się kojarzył z najgorszym koszmarem. W najlepszym przypadku efekty zatrucia mijają dopiero po kilku godzinach i to po wypiciu nawet małej ilości alkoholu. Esperal działa od razu - nie jest jak kac, który pojawia się dopiero na następny dzień.

Działania niepożądane po implementacji wszywki

Po zabiegu implantacji nie czujesz bólu i żyjesz komfortowo. Oczywiście tylko wówczas, jeśli nie sięgniesz po alkohol. Jeśli to zrobisz, mocno odczujesz skutki blokady enzymu dehydrogenazy aldehydowej w Twoim ciele. Tak fachowo nazywa się efekt działania Esperalu. Skutki są bardzo nieprzyjemne - zaczyna się od silnych nudności, skoków ciśnienia i zawrotów głowy, a skończyć może nieprzytomnością i - w skrajnych przypadkach - śmiercią.

Lek na alkoholizm: disulfiram w Esperalu

Disulfiram WZF ma postać tabletek. Utrzymują się one w organizmie od 8-10 miesięcy do nawet 1 roku. Wystarczy zetknięcie z kilkoma kroplami alkoholu, żeby wytoczyły najcięższe działa i przypomniały Ci, dlaczego zdecydowałeś się na zabieg wszycia i leczenia choroby alkoholowej. Ważniejszą zaletą Esperalu jest to, że lek ten znajduje się w Twoim organizmie przez cały czas, nie aplikujesz go samodzielnie, dzięki czemu nie ma tu miejsca na słabości czy wymówki o wyjątkowym jednym piwie na koniec ciężkiego dnia. Dzięki temu trwasz w abstynencji, a Twoja odporność na alkohol i pewność siebie rosną.

Jak wygląda zabieg wszycia Esperalu? Jak długo działa lek?

Zabieg trwa ok. 30 minut - otrzymujesz odpowiednią dawkę leku w znieczuleniu miejscowym. Chirurg nacina skórę w powięzi pośladka i umieszcza Esperal. Kilka szwów i gotowe. Możesz rozpocząć nowe życie bez nadużywania alkoholu. Nikt nie wie, że właśnie przeszedłeś zabieg zaszycia, a rana szybko się goi, bo okolica pośladka to bezpieczne miejsce, które ma małe szanse na uleganie urazom.

Wszywka alkoholowa - przeciwwskazania do terapii

Z wiadomych przyczyn Esperalu nie podaje się osobom będącym pod wpływem alkoholu. To samo dotyczy kobiet w ciąży i karmiących piersią, osób po próbach samobójczych oraz tych, które mają problem z ciśnieniem i niewydolnością serca. Wszyscy inni mogą zdecydować się na zabieg, który pomoże im pokonać uzależnienie od alkoholu. 

Pożegnaj alkohol na zawsze - odwiedź lecznicę we Wrocławiu

Masz dość picia alkoholu? Zacznij od zabiegu wszywania Esperalu. To pomoże Ci odtruć organizm i utrzyma w abstynencji. Zaraz po zabiegu zwróć się do psychoterapeuty lub grupy wsparcia - dzięki temu również Twój umysł stopniowo odzyska równowagę, przestaniesz mieć ochotę na alkohol i wytrwasz w trzeźwości. 

Nasz Gabinet we Wrocławiu wspiera leczenie alkoholizmu - dla pacjentów przygotowaliśmy 4 pakiety, dostosowane do ich indywidualnych potrzeb i możliwości.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE