Wszystko medialnie tylko fajnie wygląda

Wszystko medialnie tylko fajnie wygląda Fot. M. Kołaczkowski

Wojna w Ukrainie, inflacja coraz mocniej uderzają w polską gospodarkę. Przedsiębiorcy po podwyżkach rachunków za gaz i prąd myślą o zamykaniu biznesu. Jak trudna jest sytuacja, świadczą też sygnały z biur rachunkowych.

- Biura rozliczają różne branże i jako pierwsze widzą nadciągające kryzysy. Mają informacje o tym, że przedsiębiorcy rozważają zawieszenie lub zamknięcie swoich działalności. Wsparciem w takich przypadkach to często współpraca wśród branż. Niestety nie wszystko jest tak różowe jak wygląda w narracji rządzących - komentują obecną sytuację Sebastian Kisiołek, właściciel firmy SOFTWAREPARK przedstawiciel Klubu 11 i 1 Małych i Mikro Przedsiębiorców w Radomsku i Mateusz Żebrowski, właściciel firmy PowerON naprawiającej sprzęt komputerowy.

- Osobiście nigdy nie korzystałem z żadnej pomocy osłonowej w postaci Tarczy. Ta pomoc to mylna narracja. Wszystko było tak obwarowane i wymogi tak wygórowane, że nie łapałem się. Wszystko medialnie fajnie wygląda, ale zawsze coś stawało na przeszkodzie - komentuje Sebastian Kisiołek.

- Dzięki klubowi, jest wsparcie. Wymiana doświadczeń czy nawet polecenie potencjalnego klienta to bardzo pomaga, zwłaszcza w obecnej dobie, gdy małe jednoosobowe czy rodzinne firmy mają problemy, aby przetrwać - dodaje Mateusz Żebrowski.

Rozmowa z Sebastianem Kisiołkiem i Mateuszem Żebrowskim w środę 21 grudnia o godzinie 19.45 na portalu Radomsko24.pl.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk sebastian kisiołek mateusz żebrowski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE