Wszystkich Świętych: będzie więcej policyjnych kontroli

Wszystkich Świętych: będzie więcej policyjnych kontroli

Wkrótce 1 listopada, Dzień Wszystkich Świętych. W tym czasie należy się spodziewać zwiększonego ruchu w rejonie cmentarzy jak i na drogach tranzytowych. Taki stan rzeczy w połączeniu z wcześniej zapadającym zmrokiem i niesprzyjającymi warunkami meteorologicznymi powodują znaczący wzrost zagrożenia bezpieczeństwa na drogach. Policjanci apelują o szczególną rozwagę i stosowanie się do obostrzeń sanitarnych. Wizyty na cmentarzach powinny zostać rozłożone na kilka najbliższych dni.

Ten szczególny czas obejmuje okres od 30 października i potrwa do 2 listopada 2020. Policjanci będą pełnić służbę głównie w rejonach cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Mundurowi przede wszystkim będą kierować ruchem drogowym, a także wskazywać na pobliskie parkingi ułatwiać bezpieczny powrót do domu.

- Jak co roku zachęcamy do skorzystania z komunikacji publicznej, jeśli zaś będziemy musieli dojechać w rejon nekropolii własnym transportem zapoznajmy się z mapami przedstawiającymi zmiany w organizacji ruchu obowiązującymi w tym okresie. Apelujemy też, aby rozłożyć wyjazdy na cmentarze w czasie. Takie święta sprzyjają gromadzeniu się ludzi, a to niestety może powodować rozprzestrzenianie się koronawirusa. Pamiętajmy o zachowaniu dystansu społecznego. Obowiązkowo zakrywajmy usta i nos – mówią funkcjonariusze.

W trakcie trwania działań policjanci sprawdzą:

- przestrzeganie obostrzeń w stanie epidemii
- przestrzeganie ograniczeń prędkości na drogach dojazdowych do miast,
- stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci,
- stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów,
- właściwe używanie świateł zewnętrznych pojazdów,
- stosowanie przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych.

Policjanci apelują:

- pozostawiajmy samochody w miejscach gdzie nie zabraniają nam tego przepisy , nie powodujmy zagrożenia bezpieczeństwa, a także nie blokujmy ruchu innym,
- zwracajmy szczególną uwagę na pieszych,
- zadbajmy o własną widoczność
- pomagajmy sobie wzajemnie
- nie zostawiajmy w pojazdach przedmiotów wartościowych.
- przed wyjazdem zabezpieczmy mieszkania i domy

(info: lodzka.policja.gov.pl)

Więcej o:
wszystkich świętych policja kontrole
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE