Współpraca powiatu z miastem Równe rośnie w siłę

W dniach 23-26 sierpnia przedstawiciele naszego powiatu przebywali w miejscowości Równe na Ukrainie. Jednym z celów wizyty było wspólne celebrowanie 730 rocznicy powstania miasta

W dniach 23-26 sierpnia przedstawiciele naszego powiatu przebywali w miejscowości Równe na Ukrainie.  Jednym z celów wizyty było wspólne celebrowanie 730  rocznicy powstania miasta, która wypadała 25 sierpnia.
Delegacja powiatu w mieście Równe. Fot. starostwo powiatowe
Powiat radomszczański współpracę z miastem Równe nawiązał na początku tego roku. 24 sierpnia Ukraina obchodziła Święto Niepodległości. Z tej okazji prócz oficjalnych uroczystości odbyły się w Równem imprezy towarzyszące – turniej speedway’a, jarmark ludowy, spotkania teatralne, festiwal sztuki kowalskiej, czy teatr żywych rzeźb.

Konsul Generalny RP w Łucku – Beata Brzywczy, a także Robert Zakrzewski – starosta powiatu oraz Urszula Rorat – członek zarządu powiatu byli przedstawicielami jednej z 9 partnerskich jednostek z Polski. Na uroczystości spotkali się z gośćmi m.in. z Rosji, Bułgarii, Słowacji i Ukrainy.

To nie ostatnia wizyta przedstawicieli naszego powiatu w mieście Równe. Planowane jest w najbliższym czasie jeszcze spotkania przedstawicieli partnerskich szkół z Równego oraz międzynarodowy Powiatowy Turniej Młodzieżowych Drużyn Strażackich, w którym weźmie udział także młodzież z Ukrainy oraz z Niemiec.

Więcej o:
równe ukraina starostwo powiatowe powiat radomszczański wizyta wymiana święto niepodległości współpraca
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE