Wręczono Medale Miasta Radomska

Wręczono Medale Miasta Radomska Fot. Wojciech Bojdo

Podczas środowej (20 grudnia 2023 r.) sesji Rady Miasta wręczono Medale Miasta Radomska. Odznaczenia otrzymali: Edmunda Bodanka oraz Jacek Kaszyński.

Edmunda Bodanka od wielu lat działa w rożnych organizacjach społecznych, związkowych i stowarzyszeniach, popularyzując wiedzę o Radomsku w kraju, a nawet za granicą. Należy do Towarzystwa Przyjaciół Muzeum w Radomsku, Polskiego Towarzystwa Historycznego w Radomsku, stoi na czele Stowarzyszenia Literackiego „Ponad”. Wydaje tomiki wierszy, m.in. o lotnikach II wojny światowej, organizuje wycieczki krajoznawcze, bierze udział w konkursach literackich na szczeblu regionalnym i krajowym. Została odznaczona m.in. Złotym Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej, odznaką za wybitne zasługi nadaną przez Związek kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych czy Odznaką Honorową „Gloria Victis”. W ostatnim czasie złożyła ślubowanie i została pasowana na Damę Zakonu Świętego Jerzego Męczennika.

Edmunda Bodanka swoją działalnością popularyzuje historię, literaturę oraz krajoznawstwo oraz promuje miasto Radomsko w kraju oraz poza jego granicami.

Z wnioskiem o nadanie medalu wystąpiło Towarzystwo Przyjaciół Muzeum w Radomsku.

Jacek Kaszyński to wieloletni, były nauczyciel w ZSP nr 1 w Radomsku. Od 40 lat dokumentuje na fotografiach historię Radomska. Zdjęcia te dostępne są m.in. na wystawach oraz w Muzeum Regionalnym w Radomsku.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko sesja rady miasta medal miasta radomska jacek kaszyńcki edmunda bodanka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE