Wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie

Wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie

22 lutego w Urzędzie Stanu Cywilnego w Radomsku odbyła się uroczystość wręczenia „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Medal otrzymało 9 par małżeńskich, które w tym roku świętują pięćdziesięciolecie zawarcia związku małżeńskiego.

Medal Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznawany jest na mocy ustawy z dnia 16 października 1992 roku o orderach i odznaczeniach, specjalnym medalem przyznanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczonych zostało 9 par małżeńskich:

1. Pani Teresa Dyżyńska i Pan Zbigniew Dyżyński
2. Pani Danuta Gałkowska i Pan Józef Gałkowski
3. Pani Krystyna Komorowska i Pan Józef Komorowski
4. Pani Iwona Kuśmierz i Pan Wiktor Kuśmierz
5. Pani Mirosława Łęska i Pan Jacek Łęski
6. Pani Zenobia Marczyńska i Pan Jan Marczyński
7. Pani Maria Słowińska i Pan Jerzy Słowiński
8. Pani Henryka Wolska i Pan Henryk Wolski
9. Pani Krystyna Zbroja i Pan Marian Zbroja

Uroczystej dekoracji jubilatów dokonał prezydent Jarosław Ferenc, natomiast przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Dębski wręczył im legitymacje z Kancelarii Prezydenta RP.

- Nie sztuką jest pokochać, sztuką wytrwać. Jeśli zatem ktoś wytrwał pół wieku w małżeństwie i nie uległ pokusie łatwych rozwiązań, dokonał wielkiej sztuki – mówiła przed oficjalną częścią uroczystości kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Małgorzata Morawska.

Złoty Jubileusz to piękna uroczystość, skłaniająca do refleksji i wspomnień. Wszystkim Jubilatom licznie towarzyszyły rodziny, zaśpiewano „Sto lat”, nie zabrakło symbolicznej lampki szampana, życzeń oraz pamiątkowej fotografii. Jubileusz „Złotych Godów" uświetnił koncert Marysi Markiewicz.

Więcej o:
usc urząd stanu cywilnego radomsko medale za długoletnie pożycie małżeńskie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE