Wraca Budżet Obywatelski w Radomsku

Wraca Budżet Obywatelski w Radomsku Fot. Dzięki RBO przy PSP nr 3 powstał kompleks boisk

Wystartuje 6. edycja Radomszczańskiego Budżetu Obywatelskiego. Co roku na realizację zaproponowanych przez mieszkańców projektów przeznaczany był 1 mln zł z budżetu miasta. Wyjątkiem była ostatnia, 5. edycja, na którą przeznaczono 1,3 mln zł.

W ciągu całego cyklu życia radomszczańskiego BO zgłoszono aż 150 projektów, z czego pod głosowanie poddano 121. Głosami mieszkańców realizacji doczekało się 46 projektów. Budowaliśmy razem boiska przy szkołach, siłownie zewnętrzne, wykonaliśmy dwie tężnie solankowe, grill miejski, fontannę multimedialną, place zabaw dla dzieci, trasę rowerową, oświetlenie placu zabaw i boiska oraz doposażyliśmy jednostki OSP w ratujący życie ludzkie sprzęt. Licząc głosy od pierwszej edycji na projekty zagłosowano ponad 39 tys. razy - to prawie tyle ile mieszka osób w Radomsku.

- To od Was zależy jakie projekty zostaną zrealizowane w najbliższym sąsiedztwie. Zachęcamy więc do zastanowienia się, co można poprawić we wspólnej przestrzeni naszego miasta i jakie inicjatywy zaplanować na rzecz lokalnej społeczności. Razem możemy stworzyć miejsca, które będą sprzyjać poprawie jakości naszego życia. Liczymy na Waszą aktywność i zaangażowanie - mówią w magistracie

W najbliższym czasie będą spotkania o spotkaniach, na których wypracowany zostanie regulamin bieżącej edycji.

Więcej o:
rbo budżet obywatelksi radomsko budzet obywaleski w radomsku budżet radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE