Wozniesiensk – partnerskie miasto Radomska jest szturmowane

Wozniesiensk – partnerskie miasto Radomska jest szturmowane Fot. Ilustracyjne. Ukraińcy stawiają opór okupantowi. TT/NEXTA

Prezydet Jarosław Ferenc przekazał, że partnerskie miasto Radomska – Wozniesiensk, jest szturmowane przez rosyjskich najeźdźców.

- Miasto jest ostrzeliwane przez kilkaset pojazdów rosyjskich. Dwa mosty drogowy i kolejowy zostały wysadzone. Dzielnica Bulgarka została odcięta od prądu, wody i gazu. Trwa obrona miasta. Módlcie się za naszych przyjaciół – informuje prezydent.

Obecnie miasto przygotowuje się do odparcia drugiego ataku. Służby ukraińskie robią co w ich mocy, aby przywrócić prąd w tamtejszym szpitalu. Organizowana jest także ewakuacja dzielnicy.

W jednym z komentarzy pod postem pojawiła się informacja, że w Wozniesensku wciąż trwa walka z rosyjskimi okupantami i dotarło tam 300-400 jednostek sprzętu.

Wozniesiensk, to miasto na południu Ukrainy, w obwodzie mikołajowskim, na lewym brzegu Bohu. Jest siedzibą władz rejonu wozniesieńskiego. Umowa o współpracy partnerskiej miast została podpisana 24 sierpnia 2004 roku w Woznesensku.

Więcej o:
ukraina powiat radomszczański solidarni z ukrainą wsparcie konflikt jarosław ferenc woziesnienk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE