WOŚP w Przedborzu zagrała koncertowo. Zebrano 8 179,22 zł

Impreza „Przystanek Przedbórz – odjazd 4” zorganizowana z okazji 22. finału WOŚP odniosła największy sukces z dotychczasowych.

Impreza „Przystanek Przedbórz – odjazd 4” zorganizowana z okazji 22. finału WOŚP odniosła największy sukces z dotychczasowych.
Foto: sztab WOŚP w Przedborzu
- Poszerzyliśmy kwestę uliczną również poza Przedbórz zbierając na terenie Wielgomłyn, Bąkowej Góry, Ręczna, Turowic , Strzelec Małych, Gór Mokrych i Czermna. Zebraliśmy w sumie 8.179,22 zł. Wrzucono też kilka eurocentów - powiedział po finale Łukasz Czuryłło, szef przedborskiego sztabu WOŚP.

Finał w Przedborzu rozpoczął się już o godzinie 13.00. Motocykliści i wóz strażacki z wolontariuszami przejechali na sygnale przez Przedbórz, zapraszając wszystkich na finał do MDK-u. Godzinę później, w kłębach dymu i baniek mydlanych rozpoczął się koncert z udziałem przedszkolaków, młodzieży szkolnej z Przedborza i Wielgomłyn, pokazami strażaków z OSP Przedbórz, Przedborskiej Orkiestry Dętej, Chóru Klubu Seniora, hip – hopowców (Kwinia, Kuket i Rakson) oraz gościa specjalnego – grupy punk rock reggae BREHT z Kęt w Małopolsce.

- Sprzedaliśmy pięć garnków z kuglem, a na licytacji dodatkowo wszystkie dary czyli: kalendarz ścienny i kieszonkowy WOŚP, płytę DVD z koncertem Steczkowskiej, muchę z kolekcji przewodniczącego Klubu Seniora, ananasa, złoty znaczek Motoserca i piłkę z autografami Klubu MKS „Pilica” - mówi Łukasz Czuryłło.

O godzinie 20:00 na rynku przedborskim strzałem z korkowca rozpoczął się pokaz fajerwerków ufundowanych przez panią Gładyszową czyli „Światełko do nieba”. - Przez cały czas zbieraliśmy nakrętki dla chorej nastolatki, dzieci i młodzież chętnie korzystały z tablicy do „pastelowego graffiti”, a wszystkie papierowe śmieci trafiły na zbiórkę makulatury mającej wspomóc rodzinne domy dziecka. Można było też zrobić sobie fotkę na motocyklu - dodaje Czuryłło.

Orkiestrę wspomogli również motocykliści z  VC 19-78 MC Prospect Chapter Przedbórz, którzy zorganizowali sprzedaż swoich znaczków, płyt CD z Motoserca i przekazali na licytację złoty znaczek Motoserca. Znalazł nabywcę za 520 zł.

Więcej o:
wośp wośp 2014 wielka orkiestra świątecznej pomocy wośp przedbórz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE