WOŚP 2020. Cudowne 57 tysięcy w Gomunicach i Kamieńsku

Finał WOŚP w całej Polsce dobiegł końca, podczas dwóch Małych Finałów w Kamieńsku i Gomunicach zebrano niebagatelną kwotę. Na scenie młodzi artyści i sportowcy, podczas imprezy kiermasz, kawiarenka, stoisko medyczne i biblioteczne. Hitem licytacja „Obiad z Wójtem Gminy Gomunice”, gdzie padło okrągłe 10 tysięcy złotych.

Finał był rekordowy pod względem ilości: sympatyków, występujących artystów, naklejonych serduszek, wolontariuszy i oczywiście datków, a tych uzbierało się 57 188,83 zł.

Na Hali Sportowej w Gomunicach oprócz kiermaszu gadżetów, kawiarenki z domowymi wypiekami czy tańca belgijskiego miały miejsce licytacje, wśród topowych: rejs po Zalewie Sulejowskim, bilety na koncerty zespołu IRA w miejscowym Klubie Bogart, specjalne orkiestrowe torty lokalnej Piekarni „GOM”, koszulka Karola Kłosa ze SKRY Bełchatów z trofeum, kosz pełen rozmaitych przetworów gospodyń wiejskich, krawat Wójta Gminy Gomunice oraz tradycyjny z nim obiad. Ten ostatni był najbardziej emocjonującą aukcją, która zgromadziła największą ilość zainteresowanych, a także największą hojność - uderzenie młotka przypieczętowało kwotę 10 tysięcy złotych.

W Domu Ludowym również występy: orkiestra dęta, grupa strzelecka, wokaliści i tańce. Obok nich licytacje: kosze rozmaitych pyszności od gospodyń wiejskich, liczne wyposażenie domowe, obrazy spod pędzla dzieci z warsztatów artystycznych “Kretka”, piłka do siatkówki z podpisami członków SKRY Bełchatów, gigantyczny pluszowy miś, vouchery do Pizzerii Kamikadze, przepyszny tort Coolinarium z Góry Kamieńsk, vouchery na tatuaże w Studio tatuażu Kozart czy chociażby zaproszenie do piotrkowskiej restauracji „Kamienica” znanej ze scen w serialu „Magda M”.

Oba Małe Finały to gorące imprezy, które choć odległe od siebie o kilka kilometrów - to bardzo bliskie we współdziałaniu społeczności. Oba zespoły przyznają zgodnie, że współpraca przebiegła doskonale i już myślą o przyszłorocznej akcji.

Tradycyjnie o 20.00 Sztab wysłał Światełko do Nieba dając znak, że impreza dobiega końca. Według organizatorów tegoroczny Mały Finał to bardzo pozytywny zastrzyk energii i inspiracji.

- Nadal nie mogę uwierzyć w to wszystko. Jestem mega dumna ze wszystkich wolontariuszy. Bardzo dziękuję wszystkim sponsorom za udział i zaangażowanie. Dziękuję ekipie naszego sztabu z Kamieńska z którą bardzo miło się współpracowało. Dziękuję wszystkim członkom sztabu - daliśmy radę! A przede wszystkim dziękuję naszej społeczności - każdemu z osobna - że wsparli naszą kwestę. Co tu dużo mówić.. kwota robi wrażenie. I powtórzę.. Nadal nie mogę w to uwierzyć. Dziękuję z całego serduszka! - entuzjastycznie podsumowała szefowa sztabu, Justyna Marusińska.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz 28-my zagrała razem z Polakami, tematem Finału była zbiórka „dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych dziecięcej medycyny zabiegowej”.

W niedzielę do północy Fundacja podała informację o zadeklarowanych 115 milionach na koncie, wszystko jednak wskazuje, że rekord padł nie tylko w Sztabie w Gomunicach.

Więcej o:
wośp 2020 wośp radomsk o wośp 2020 mdk radomsko wośp kamieńsk wośp gomunice
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE