WOŚP 2020. 3. Bieg „Policz się z cukrzycą” w Radomsku

Bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy” powoli wpisuje się na stałe w radomszczański finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 12 stycznia, na starcie trzeciej edycji, stawiło się ponad stu biegaczy.

Trzykilometrowa trasa wiodła alejkami parku Świętojańskiego. Wpisowe wyniosło 10 zł od uczestnika biegu i zostało oczywiście przekazane na rzecz Orkiestry. Każdy z uczestników po biegu otrzymał pamiątkowe „okulary owsiakowe”.

- Lubię biegać a jednocześnie lubię też pomagać. Więc połączyłem przyjemne z pożytecznym.  Cel jest szczytny,  bo można pomóc dzieciom. W biegu w Radomsku biorę udział już trzeci raz i muszę powiedzieć, że jest to bardzo fajna impreza. Polecam każdemu – usłyszeliśmy od uczestnika biegu.

Celem biegu było propagowanie akcji  „Policz się z cukrzycą”, popularyzacja wiedzy na temat cukrzycy i nauki pierwszej pomocy i jak zawsze promocja zdrowego i aktywnego stylu życia.

Sprawdź koniecznie: Finał WOŚP 2020 na żywo na portalu Radomsko24.pl

Organizatorami bieg byli Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy Radomsko, MDK oraz drużyna „Biegacze w Radomsku”.

Zobacz: WOŚP 2020. Orkiestra gra w Radomsku

Pieniądze zebrane podczas 28. Finału WOŚP przeznaczone będą dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Więcej o:
wośp 2020 wośp radomsko wośp 2020 mdk radomsko policz się z cukrzycą
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE