Radomsko, Łódzkie 17.0o Czwartek, 22 Sierpnia 2019

WOŚP 2019: Przystanek Przedbórz

Powiat
Tomasz Kolmasiak

Po raz 9. w Przedborzu w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowano Przystanek Przedbórz. O to nasza relacja stamtąd.

W tym roku „Przystanek Przedbórz”, bo tak od kilku lat nazywa się Finał WOŚP, miał dwa oblicza: sportowe i muzyczne. Zaplanowano I Charytatywny Maraton Fitness, który odbył się w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Przedborzu, a także pokaz zumby.

Natomiast w  Parku Miejskim im. Tadeusza Kościuszki odbył się II Bieg „Policz się z cukrzycą”. Uczestnicy biegli w kilku kategoriach wiekowych, a także z podziałem na dziewczęta i chłopców.

Pozostałe wydarzenia miały miejsce w Miejskim Domu Kultury, gdzie m.in. zaprezentowały się przedszkolaki z Niepublicznego „Gumisia”, młodzież szkolna oraz seniorzy. Sporą dawkę muzycznej energii zaproponowała orkiestra dęta pod batutą Krzysztofa Jabłońskiego.

W holu MDK działał mini – sklepik „SiemaShop” z artykułami WOŚP, tablica do rysowania pastelami, punkt farbowania włosów i malowania twarzy. Po raz kolejny swoje stoisko ustawili motocykliści z Veteran Club 19-78 MC Poland Member Chapter Przedbórz. W zbieranie pieniędzy do puszek zaangażowało się kilkunastu wolontariuszy. Mieszkańcy Przedborza chętnie otwierali nie tylko serca i portfele i dorzucali swoje datki na rzecz WOŚP. Nad wszystkim czuwał szef przedborskiego sztabu WOŚP, Łukasz Czuryłło.

komentarze