Radomsko, Łódzkie 20.4o Sobota, 25 Maja 2019
ważne informacje
Autopromocja reklama

WOŚP 2019: II Bieg WOŚP Radomsko - Policz się z Cukrzycą

Miasto
Beata Januszewska

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radomsku rozpoczął się w Miejskim Domu Kultury od licytacji voucherów, zaproszeń i przeróżnych gadżetów oraz biegu „Policz się z cukrzycą” w parku Świętojańskim. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy Radomsko oraz „Biegacze w Radomsku”.

To już druga edycja biegu „Policz się z cukrzycą”, do którego włączył się Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy Radomsko oraz drużyna „Biegacze w Radomsku”. Celem biegu było propagowanie akcji "Policz się z cukrzycą", popularyzacja wiedzy na temat cukrzycy oraz propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia.

Trasa biegu wyznaczona została alejkami parku Świętojańskiego. Należało wykonać cztery okrążenia, które pomimo niezbyt sprzyjającej aury na tego typu aktywności sportowe, uczestnicy z uśmiechami na twarzach wykonali. Przed tym trenerzy Panaceum Fitness Club z Radomska przeprowadzili dla uczestników krótką rozgrzewkę. W biegu uczestniczyła też niemała grupa nordic walking. Każdy z uczestników po biegu otrzymał pamiątkowy medal.

Tuż przed biegiem w holu Miejskiego Domu Kultury przeprowadzona została licytacja przeróżnych gadżetów oraz voucherów na ciekawe wydarzenia, z których pieniądze zostały przekazane na WOŚP.

27. Finał WOŚP w 2019 roku przebiega pod hasłem "POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE. Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych".

komentarze