Wolontariuszki z grupy Jedność Bez Granic z Radomska podziękowały za współpracę z Urzędem Miasta i TBS

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

W piątek, 19 maja wiceprezydent Małgorzata Kańska-Kipigroch oraz prezes TBS Krzysztof Górnik odwiedzili siedzibę grupy „Jedność Bez Granic” w Radomsku. „Jedność Bez Granic” to grupa pań z Ukrainy mieszkających w Polsce. Wolontariuszki chciały przekazać podziękowania dla prezydenta Radomska Jarosława Ferenca.

W siedzibie przy ul. Warszyca panie z Ukrainy, które obecnie mieszkają w Radomsku tworzą świecie okopowe, siatki kamuflażowe także zbierają dary i tworzą paczki dla żołnierzy walczących na Ukrainie. Już udało się wysłać tam około 2 tys. sztuk świec okopowych i kilkadziesiąt paczek z żywnością i drobnymi upominkami.

- Serdecznie dziękujemy władzom za ścisłą współpracę z aktywistami i wolontariuszami w walce z groźnym wrogiem i za nasze wspólne bezpieczeństwo. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni mieszkańcom Radomska za stałą pomoc i wsparcie dla Ukraińców. Od pierwszych dni wojny państwo Polskie otworzyło swoje drzwi dla ukraińskich kobiet, matek i dzieci, udzielając schronienia i opiekę. Czujemy wsparcie Polaków. Dziękujemy za to, że nasi polscy przyjaciele robią wszystko, aby pomóc Ukrainie. Razem wygramy - tak dziękowały wolontariuszki a w ich imieniu Irena Bucharska.

Panie przekazały na ręce Małgorzaty Kańskiej-Kipigroch podziękowania. Władze miasta oraz TBS przygotowały dla wolontariuszek także upominki związane z Radomskiem.

Do siedziby można przynosić niepotrzebne ubrania, żywność, słodycze, które zostaną przekazane dla potrzebujących. Panie czekają także na świece, wosk i puszki – by dalej tworzyć świece okopowe dla żołnierzy. panie zajmują lokal przy ul. Warszyca 3.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Wolontariuszki z grupy Jedność Bez Granic w Radomsku podziękowały za współpracę z Urzędem Miasta i TBS
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE