Wolontariusze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości pilnie poszukiwani

Trwa rekrutacja wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości.

Potrzeba ponad 14000 Wolontariuszy

Każdy Wolontariusz Szlachetnej Paczki to szansa na zmianę w życiu 3 rodzin, do których często z pomocą nie dociera nikt inny. Wolontariusz Akademii Przyszłości to szansa, że konkretne dziecko, które mierzy się z niską samooceną, spojrzy na siebie inaczej, uwierzy w siebie, zacznie dostrzegać swój potencjał.

- Trwa rekrutacja wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości na nadchodzące edycje programów. Ten wyjątkowy wolontariat daje możliwość bycia częścią społeczności, w której możesz poczuć, że twoje działanie przekłada się na realną zmianę w życiu najbardziej potrzebujących, że masz wpływ na losy konkretnych ludzi z najbliższego otoczenia – mówi Agnieszka Grzechnik, Dyrektorka Operacyjna Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości.

Kim jest Wolontariusz Szlachetnej Paczki?

Wolontariusze Szlachetnej Paczki odwiedzają potrzebujące rodziny w swojej najbliższej okolicy, poznają ich potrzeby, współpracują z darczyńcami w przygotowaniu i przekazaniu paczek w Weekend Cudów oraz kontynuują pracę z rodziną. By zostać jednym z nich wystarczy wysłać zgłoszenie na stronie www.superw.pl.

Kim jest wolontariusz Akademii Przyszłości?

Akademia Przyszłości pomaga dzieciom uwierzyć w siebie. Wolontariusz Akademii Przyszłości podczas cotygodniowych, indywidualnych spotkań z konkretnym dzieckiem towarzyszy mu w przezwyciężeniu trudności i budowaniu poczucia własnej wartości. Do grona wolontariuszy tego programu społecznego można dołączyć poprzez stronę www.superw.pl.

Nadal trwa też rekrutacja liderów Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Liderzy Paczki i Akademii Przyszłości to wolontariusze, którzy wspierają innych wolontariuszy (takich jak Asia czy Ania) i organizują pracę swojego rejonu. Dzięki pracy jednego lidera Paczki pomoc może dotrzeć aż do 30 rodzin, Lider Akademii zaś to możliwe wsparcie dla 8 dzieci.

Kilkanaście tysięcy wolontariuszy w Paczce i Akademii

W poprzedniej edycji Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości wzięło udział niemal 15 tys. wolontariuszy. Odmienili oni świat osobom potrzebującym i dzieciom, które w siebie nie wierzą. Rok temu dzięki ok. 13 tys. wolontariuszy Szlachetnej Paczki pomoc materialna o wartości ponad 68 mln zł trafiła do ponad 17 tys. potrzebujących rodzin i osób samotnych, zaś dzięki wolontariuszom Akademii Przyszłości 2 tys. dzieci, w minionym roku szkolnym, mogło pracować nad brakiem wiary w siebie.

Więcej o:
szlachetna paczka wolontariat szlachetna paczka radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE