Wolontariusze roznoszą maseczki na Kowalowcu w Radomsku

Wolontariusze roznoszą maseczki na Kowalowcu w Radomsku

Członkowie nowego stowarzyszenia „Kuźnia Kowalowiec” z Radomska, roznoszą maseczki w swojej dzielnicy.

Przy okazji roznoszenia maseczek, członkowie „Kuźni Kowalowiec”, opowiedzieli naszej redakcji nieco więcej o historii i misji swojego stowarzyszenia:

Na Kowalowcu od dawna wielu z nas prowadzi działania społeczne, a także integracyjne. Myśleliśmy też o poszerzeniu zakresu naszych działań, a to możliwe jest gdy działa się w zorganizowanej formie. Dlatego w styczniu utworzyliśmy stowarzyszenie, które ma działać na rzecz mieszkańców Radomska, a w szczególności tych mieszkających w dzielnicy Kowalowiec. 

Stowarzyszenie otrzymało nazwę Kuźnia Kowalowiec - to nawiązanie do historii dzielnicy, gdzie wykuwana była broń powstańcza, a także nawiązanie do jednego z celów stowarzyszenia, które ma być kuźnią dobrych pomysłów i inicjatyw. Członkowie i członkinie wstępujący do naszego stowarzyszenia otrzymują tytuł Kowala. 

Po wypełnieniu wszystkich formalnych obowiązków zostaliśmy zarejestrowani w rejestrze stowarzyszeń zwykłych na początku lutego 2020 r. i przystąpiliśmy do przygotowań wydarzenia  inaugującego naszą działalność, które miało nastąpić 20 marca w pierwszy dzień wiosny. 

Sytuacja, w której znaleźliśmy się ponad miesiąc temu zaskoczyła wszystkich i pokrzyżowała wiele planów nam wszystkim. Zmianie uległo nasze codzienne życie poddane wielu ograniczeniom, a także wiele, czasami bardzo ważnych, życiowych planów, a także ten dotyczący startu naszego stowarzyszenia. 

Nie zmieniło się to, że nadal jesteśmy aktywni. Na co dzień pomagamy osobom samotnym w codziennych sprawach, a teraz postanowiliśmy włączyć się w wolontariat na rzecz dostarczenia zakupionych przez Urząd Miasta w Radomsku radomszczanom maseczek ochronnych na wskazanych przez urząd ulicach w większości na Kowalowcu.

Chętnych do współpracy zapraszamy do kontaktu przez fanpage naszego stowarzyszenia TUTAJ lub kuzniakowalowiec@gmail.com.

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko maski ochronne kowalowiec radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE