Wolbórz Ratuje Życie małej Helenki. Oddaj krew, otrzymaj choinkę

Wolbórz Ratuje Życie małej Helenki. Oddaj krew, otrzymaj choinkę Fot. OSP Przygłów

W niedzielę, 20 grudnia 2020 r. w Wolborzu zostanie zorganizowana zbiórka krwi na rzecz 2,5-letniej Helenki, mieszkanki Przygłowa (pow. piotrkowski). U dziewczynki zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną typu B. Każdy, kto przyłączy się do akcji, nie tylko pomoże dziewczynce powrócić do zdrowia, ale także otrzyma moc prezentów.

Krew (grupa krwi nie ma znaczenia) będzie można oddawać w godz. 10.00 – 13.00 przy ul. Świętokrzyskiej 5 w Wolborzu. Aby nie stać w kolejce, można się zarejestrować wcześniej pod numerem telefonu 793 171 362.

- Podaruj dar życia pod choinkę naszej małej dzielnej Helence, która pilnie potrzebuje naszej pomocy. Przekaż cząstkę siebie a w zamian otrzymasz moc prezentów – mówią organizatorzy zbiórki.

Wśród prezentów będą m.in. słodki poczęstunek, kawa i herbata, kalendarz na 2021 rok, czy bombka choinkowa.

Akcję pod hasłem #WolbórzRatujeŻycie wsparło Nadleśnictwo Piotrków. Pierwsze 50 osób, które oddadzą krew, otrzyma żywą choinkę.

- Nadleśnictwo Piotrków zostało zaproszone do współpracy przez Grupę Historyczno-Edukacyjną im. płk. Janusza Maleszewskiego. Jak mogliśmy odmówić pomocy w tak szczytnym celu? Nadleśniczy i Zastępca Nadleśniczego szybko wskazali, z których plantacji będą wycięte choinki (plantację te są założone czasowo). Choinki zostały spakowane w siatki i już czekają. W niedzielę zawieziemy je do Wolborza na ul. Świętokrzyską 5. Dla pierwszych pięćdziesięciu osób chcących oddać cząstkę siebie będą rozdane te drzewka. Leśnicy to ludzie o wielkim sercu, tak jak ci, którzy będą z nami, aby oddać 20 grudnia krew. Mamy nadzieję, że nasza pomoc przyczyni się do poprawy zdrowia małej Helenki – mówi Paweł Kowalski, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Piotrków.

Akcję krwiodawstwa objął patronatem Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak i Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Radomsko24.pl

Więcej o:
powiat piotrkowski wolbórz akcja oddawanie krwi przygłów helenka białaczka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE