Wójt Ładzic w ogniu krytyki. W tle referendum

Wójt Ładzic w ogniu krytyki. W tle referendum

Czy likwidacja Gminnego Ośrodka Zdrowia w Ładzicach to jedyny powód zbierania podpisów mieszkańców w sprawie zorganizowania referendum o odwołanie ze stanowiska wójta gminy Ładzic, Krzysztofa Ciupińskiego?

Okazuje się, że nie. Członkowie grupy inicjatorów wyliczają: brak pozyskiwania przez wójta środków z Unii Europejskiej, braku dbałości i niszczenie majątku gminy. Nieudolność w realizacji gminnych inwestycji.

Inicjatorzy zorganizowania referendum w gminie Ładzice mają nadzieję, że głosowanie odbędzie się we wrześniu. By referendum było ważne, musi wziąć w nim udział (jak policzyli członkowie grupy inicjatorów 1380 osób). Zostanie zadane pytanie: Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Wójta Gminy Krzysztofa Ciupińskiego przed upływem kadencji?

- Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że wójt zastrasza w pewnym sensie mieszkańców, mówiąc pracownikom w Urzędzie Gminy, że będzie miał wgląd do list, na których podpisują się mieszkańcy Ładzic i będzie wiedział co z tym zrobić. Co jest oczywistą nieprawdą – komentuje Katarzyna Sikorska, pełnomocnik inicjatora referendum.

- Obawiamy się, że nawet gdy zbierzemy odpowiednią ilość podpisów frekwencja może być slaba. Dobra wiadomość jest taka, że dzisiaj mamy 500 podpisów, aby referendum mogło się odbyć, musimy zebrać około 400 podpisów. Na wszelki wypadek chcemy mieć ich (podpisów – dop. red.) jak najwięcej dlatego zbieramy dalej - dodaje.

W środę 28 lipca gościem portalu Radomsko24.pl, w programie „Staszczyk niezależnie” będzie Katarzyna Sikorska, pełnomocnik inicjatora referendum w gminie Ładzice. Emisja godzina 19.45.

Więcej o:
krzysztof ciupiński irek staszczyk katarzyna sikorska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE