Wójt Krzysztof Ciupiński: mam dobrą i złą wiadomość dla mieszkańców gminy Ładzice

Wójt Krzysztof Ciupiński: mam dobrą i złą wiadomość dla mieszkańców gminy Ładzice Fot. pixabay.com

Na stronie gminy Ładzice próżno szukać harmonogramu wywozu śmieci na rok 2021. Niedopatrzenie czy inna przyczyna? Postanowiliśmy sprawdzić tym bardziej, że o tym fakcie poinformował nas mieszkaniec gminy Ładzice.

- Gmina Ładzice jest jedyną gminą w powiecie radomszczańskim, która nie wyłoniła do tej pory (stan na 26 stycznia) firmy, która będzie zajmowała się odbiorem śmieci. To skandal, po co płacę podatki - mówi nasz rozmówca.

Problem postanowiliśmy sprawdzić u źródła. Zadzwoniliśmy do Krzysztofa Ciupińskiego, wójta gminy Ładzice. Ten informację mieszkańca gminy potwierdza.

- Faktycznie tak jest. Finalizuje podpisanie umowy. Opóźnienie wynika z faktu, że pierwszy przetarg ze względu na błędy w jednej z ofert został unieważniony. Drugi został ogłoszony na początku stycznia 2021 roku. Czekam na tzw. gwarancje oferenta - mówi wójt

Sprawa jak zapewnił wójt, będzie miała finał nawet dzisiaj (26 stycznia – red.) 

To dobra informacja dla mieszkańców gminy Ładzice. Zła to ta, że opłata za odbiór śmieci w 2021 roku w gminie Ładzice wzrośnie z 19 zł od osoby do 27 zł, ale jak zaznaczył wójt umowa z firmą teraz będzie podpisana na 3 lata.

Więcej o:
gmina ładzice krzysztof ciupiński śmieci gmina ładzice
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE