Wojewoda Łódzki: powiat radomszczański dobrze poradził sobie z koronawirusem

- Powiat radomszczański jest w czołówce powiatów w województwie łódzkim, gdzie poziom zachorowalności na COVID-19 był, jest i mam nadzieję, że dalej będzie najniższy w województwie – mówił goszczący w Radomsku wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Wojewoda, który uczestniczył w posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, dziękował władzom powiatu oraz wszystkim służbom za działania, podejmowane w czasie epidemii koronawirusa.

- Serdecznie dziękuję za wszystkie podejmowane działania. Dziękuję pani staroście, wicewojewodzie oraz wszystkim służbom. To była naprawdę bardzo dobrze wykonana praca – powiedział wojewoda Tobiasz Bocheński.

 

W naradzie uczestniczyli m.in. starosta Beta Pokora, Sekretarz Powiatu Tomasz Kornacki, pracownicy Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Radomsku, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny Małgorzata Widawska, Powiatowy Komendant Policji insp. Piotr Nowicki, Komendant Powiatowy PSP bryg. Mariusz Wojcieszko, dyrektor Szpitala Powiatowego Piotr Kagankiewicz.

Ze statystyk wynika, że gdy w całym województwie jest obecnie 2993 zachorowań, w naszym powiecie odnotowano 63 przypadki (obecnie choruje 10 osób), nie odnotowano żadnego ogniska choroby. Jak zwracał uwagę wojewoda Bocheński, nasz powiat przodował w działaniach prewencyjnych: szpital wzorowo działał w stanie podwyższonej gotowości, Domy Pomocy Społecznej zostały w porę skoszarowane, jako jedne z pierwszych w województwie uruchomione zostały: powiatowy zespół wyjazdowy do pobierania wymazów niezbędnych do testów na obecność koronawirusa oraz punkt pobierania wymazów.

Więcej o:
wybory 2020 radomsko koronawirus powiat radomszczański wojewoda tobiasz bocheński
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE