Wojciech Zarzycki: dobra pielęgnacja drzew, to taka, której nie widać

W Radomsku odbyło się szkolenie poświęcone prawidłowej pielęgnacji drzew. Spotkanie zorganizował Urząd Miasta.

Szkolenie zostało zorganizowane w związku z ujawnianymi przez magistrat wieloma przypadkami nieprawidłowej pielęgnacji drzew – „ogławianiem” ich na terenach spółdzielni i wspólnot oraz firm.

- Pielęgnacja drzew to nie jest coś, czego można się nauczyć podczas takiego jednego szkolenia. Chciałbym jednak wskazać pewne możliwości, powiedzieć o tym, czego należy unikać. Chodzi mi o rozpoczęcie zmiany sposobu myślenia, jeżeli chodzi o drzewa w mieście – wyjaśnia dr Wojciech Zarzycki, prowadzący szkolenie dendrolog oraz wykładowca Polskiej Szkoły Dendrologii i Arborystyki.

Podczas spotkania dr Wojciech Wierzycki mówił o roli drzew w środowisku miejskim. Zapoznał uczestników spotkania z podstawowymi przepisami związanymi z wycinką drzew, dopuszczalnymi w polskim prawie możliwościami redukcji oraz wycinki drzew. Mówił też o odpowiedzialności administracyjnej za zniszczenie lub nieprawidłową pielęgnację drzew a także o skutkach prawnych, społecznych, przyrodniczych i fizjologicznych nieprawidłowej korekcji korony drzewa.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko szkolenie pielęgnacja drzew wojciech zarzycki
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE