Wojciech Ślusarczyk: Dzisiaj mamy dyskryminację polityczną

Wojciech Ślusarczyk: Dzisiaj mamy dyskryminację polityczną

Fundusz Inwestycji Lokalnych to łącznie ponad 12 mld zł bezzwrotnego wsparcia rządu na m.in. projekty infrastrukturalne, edukacyjne czy cyfryzację. Środki finansowane miały pomóc między innymi samorządom zwalczyć gospodarcze skutki pandemii koronawirusa. Okazuje się, że nie wszystkie samorządy otrzymały rządową pomoc. W większości pieniądze popłynęły na konta miast, gmin i powiatów, które są rządzone przez polityków związanych bezpośrednio lub pośrednio z partią rządzącą.

Z narracją, że do samorządów popłynęły szerokim strumieniem pieniądze, stanowczo nie zgadza się  Wojciech Ślusarczyk (PSL) wiceprzewodniczący Rady Powiatu Radomszczańskiego.

- Proszę mi tylko wskazać na jakich zasadach te pieniądze zostały rozdysponowane. Śmiem twierdzić, że na  szczeblu wojewódzkim ktoś rozdysponował to  głownie z klucza partyjnego - komentuje Wojciech Ślusarczyk.

- Sprawdziłem to na forach samorządowych i wynika, że tam gdzie rządzi PiS, tam są zdecydowane większe pieniądze. Jest różnica gdy duże miasto dostaje 1 mln  a niewielkie miasto 7 mln zł - dodaje gość programu „Staszczyk niezależnie”.

Cała rozmowa z Wojciechem Ślusarczykiem na portalu Radomsko24.pl, w poniedziałek 18 stycznia, o godz. 19.45.

Więcej o:
staszczyk niezależnie wojciech ślusarczyk
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE