Wojciech Lenk: Dzisiaj idzie poważna walka

Wojciech Lenk: Dzisiaj idzie poważna walka Fot. M. Kołaczkowski

Prezydent Radomska przyznał klubom sportowym działającym w mieście dotacje na realizację przedsięwzięć w zakresie sportu w roku 2022. O dofinansowanie działań na rok 2022 ubiegało się 18 klubów sportowych. Łączna kwota przyznanych środków to 635 tysięcy.

- W tym roku ta kwota wzrosła grubo o sto tysięcy, ale niestety jest to tylko 60 % potrzeb. Dlatego apeluje do radnych, aby ta kwota była zwiększana, bo czy to my (Miejska Rada Sportu –red.) czy prezydent mają problem jak te pieniądze podzielić. Są sytuacje, które budzą niezadowolenie – komentuje Wojciech Lenk, przewodniczący Miejskiej Rady Sportu w Radomsku.

Przypomnijmy. Miejska Rada Sportu w Radomsku, jest organem doradczo-opiniodawczym prezydenta w zakresie kultury fizycznej i szeroko rozumianego sportu. Obecnie Miejska Rada Sportu składa się z 13 osób, spośród których pięć reprezentuje organizacje pozarządowe działające w Radomsku i zajmujące się sportem, trzy są przedstawicielami nauczycieli wychowania fizycznego szkół podstawowych i ponadpodstawowych działających na terenie miasta oraz kolejne pięć osób, które zostały powołane do składu MRS przez prezydenta.

Zdziwienie może budzić fakt, że w tym roku Radomszczański Klub Sportowy otrzymał 185 tys. złotych. W 2021 roku była to kwota 200 tys.

- Prezydent podjął decyzję, że skoro nie mamy trzeciej ligi w Radomsku, a czwartą, więc zmieniła się pozycja kosztów. Dzisiaj idzie poważna walka o zmianę wizerunku tego stowarzyszenia – komentuje Wojciech Lenk.

Gościem poniedziałkowej (7 lutego) rozmowy na portalu Radomsko 24.pl będzie Wojciech Lenk, przewodniczący Miejskiej Rady Sportu. Początek o godzinie 19.45.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk wojciech lenk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE