Radomsko, Łódzkie 17.2o środa, 19 Czerwca 2019
ważne informacje

WNS Łódź zdobył puchar Krzynówka

Sport i rekreacja
Tomasz Kolmasiak

Za nami pierwszy Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Krzynówek CUP 2019 dla młodych piłkarzy, który miał miejsce w Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku.

Jak wyjaśnia organizator imprezy Jacek Krzynówek, impreza ma na celu przede wszystkim promocję piłki nożnej oraz sportu wśród dzieci i młodzieży. W piłkarskich zmaganiach udział wzięło łącznie 9 drużyn z całej Polski.

- Jest to pierwszy turniej z wielu, które planujemy zorganizować w Radomsku. Jest o co walczyć, najlepsi zawodnicy pojadą do Wolfsburga, do najlepszej akademii piłkarskiej w Niemczech – mówił Jacek Krzynówek, dodając, że wśród zawodników biorących udział w turnieju widać zaangażowanie i pasję do gry w piłkę, co bardzo dobrze rokuje na przyszłość.

Nagrody w turnieju wręczał m.in. prezydent Jarosław Ferenc, który życzył młodym piłkarzom samych sukcesów w sporcie.

Wyniki turnieju:
I miejsce - WNS Łódź
II miejsce - UKS Gmina Rozprza
III miejsce - Wisła Józefów
IV miejsce - RAP Radomsko

Najlepszy zawodnikiem, który został również królem strzelców został zawodnik UKS Gmina Rozprza - Bartłomiej Krasoń. W nagrodę wyjedzie na testy do najlepszej niemieckiej akademii piłkarskiej VFL Wolfsburg. Otrzymał również oficjalną koszulkę reprezentacji Polski z numerem, nazwiskiem i autografem Jacka Krzynówka oraz dwie statuetki + voucher na zakupy w jednym z największych sklepów piłkarskich ZGODA FC.

Najlepszym bramkarzem został zawodnik WNS Łódz Dawid Krasoń. Został utytułowany pamiątkową statuetką, profesjonalnymi rękawicami bramkarskimi ufundowanymi przez Golier Gloves, oficjalną koszulkę reprezentacji Polski z numerem, nazwiskiem i autografem Jacka Krzynówka oraz voucherem na zakupy w Zgoda FC. 

Drużyny z miejsc 1-3, otrzymały puchary, medale, vouchery do Zgoda FC. Otrzymali również ufundowane przez prezesa OZPN Piotrkow Stanisława Sipę piłki firmy Adidas. Wszyscy uczestnicy otrzymali również od Jacka pamiątkowe zdjęcia z autografem i sygnowane opaski Krzynówek CUP. 

komentarze