Wniosek o „500+” na nowy okres świadczeniowy złożysz już od 1 lutego

Wniosek o „500+” na nowy okres świadczeniowy złożysz już od 1 lutego

Od 1 lutego można składać wniosek o rządowe świadczenie Rodzina 500+ na nowy okres świadczeniowy, który będzie obowiązywać od 1 czerwca 2021 r. do 31 maja 2022 r.

1 lutego br. rusza nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy drogą elektroniczną. Od 2021 r. prawo do świadczenia „500+” będzie ustalane na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego.

Za tydzień, dokładnie 1 lutego, rusza nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy drogą elektroniczną. Do wyboru są trzy opcje: bankowość elektroniczna, portal Empatia oraz PUE ZUS.

Złożenie wniosku drogą tradycyjną w Ośrodkach Pomocy Społecznej będzie możliwe od 1 kwietnia br.

Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku.

W przypadku kompletnych i prawidłowo wypełnionych wniosków złożonych w okresie od 1 do 31 maja danego roku, ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do 31 lipca tego roku.

Jeżeli osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od 1 czerwca do 30 czerwca danego roku, ustalenie oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do dnia 31 sierpnia tego roku.

Uwaga! Złożenie wniosku później, czyli po 30 czerwca, oznacza, że prawo do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone, a świadczenie wypłacone od miesiąca złożenia wniosku.

Tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca.

Więcej o:
500+ rodzina 500+ 500 plus mops radomsko mops
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE