Włodzimierz Leszczyński: Osoba niezaszczepiona, gdy naraża zaszczepioną powinna ponieść konsekwencje

Włodzimierz Leszczyński: Osoba niezaszczepiona, gdy naraża zaszczepioną powinna ponieść konsekwencje Fot. M. Kołaczkowski

- Dziwię się, że rząd nic nie robi. Teraz mleko się rozlało i końca czwartej fali pandemii nie widać. Nasza władza od wielu lat patrzy na sondaże i na korzyści polityczne, a nie na to, aby nawet kosztem poparcia coś dobrego zrobić – komentuje Włodzimierz Leszczyński, lekarz i ordynator Oddziału Pulmologicznego w Szpitalu Powiatowym w Radomsku.

- Covid to atak na płuca. Masywne nacieki, które powodują, że czynność płuc spada. Dotlenienie organizmu jest zablokowane dochodzi do potężnych zwłóknień i ostrej niewydolności oddechowej, a w konsekwencji do śmierci. Pacjenci nieszczepieni, którzy ciężko przechodzą chorobę, mają uczucie duszności. Leżą pod tlenem i żałują, że się nie zaszczepili – dodaje gość portalu Radomsko24.pl.

Jak obrazowo wytłumaczyć atak choroby?

- Ból w klatce, braku powietrza, czyli po prostu duszenie się. To tak jakby ktoś włożył sobie na głowę foliowy worek, szczelnie zawiązał wokół szyi, a na klatce piersiowej położył 10 kilogramowy kamień – tłumaczy w rozmowie na portalu Radomsko24.pl gość programu „Staszczyk niezależnie”.

Rozmowa z Włodzimierzem Leszczyńskim na portalu Radomsko24.pl, w poniedziałek 13 grudnia o godzinie 19.45.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk włodzimerz leszczyński
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE