Władze powiatu radomszczańskiego na urodzinach miasta Równe

Władze powiatu radomszczańskiego na urodzinach miasta Równe Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

738. rocznica założenia miasta Równe była okazją do wizyty przedstawicieli władz powiatu radomszczańskiego w zaprzyjaźnionym ukraińskim mieście.

Delegacja, w której skład tworzyli: starosta Beata Pokora, Członek Zarządu Powiatu Ewa Gajzler oraz Sekretarz Powiatu Tomasz Kornacki udała się na Ukrainę na zaproszenie wystosowane przez mera Równego, Aleksandra Trietiaka.

- Uroczystość, w której mieliśmy zaszczyt brać udział była także dobrą okazją, aby osobiście poznać bezpośrednio miasto z jego długą i chlubną historią, a przede wszystkim – poznać  jego mieszkańców – mówi starosta, Beata Pokora, która w Równem była po raz pierwszy, a mieszkańcom Równego w imieniu mieszkańców powiatu radomszczańskiego życzyła siły i pogody ducha oraz wielkiej wytrwałości, która pomoże zmagać się z przeciwnościami losu.

Przedstawiciele władz powiatu uczestniczyli m.in. w wydarzeniach związanych ze Świętem Miasta Równe: w uroczystej procesji ,,Aniołów Miasta” która przemierzała  trasę od kolumny Matki Bożej do pomnika Marii Nieświeckiej, w koncercie popularnego na Ukrainie zespołu ,,Kozak system” a także w wystawach lokalnych producentów i mistrzów sztuki dekoracyjnej.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański starostwo radomsko ukraina równe wizyta miasto partnerskie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE