Władze powiatu radomszczańskiego mówią o dobrej kondycji finansowej szpitala. I prostują doniesienia opozycji

Fot. Wojciech Bojdo

Władze Powiatu Radomszczańskiego zapewniają, że Szpital Powiatowy w Radomsku jest w bardzo dobrej kondycji finansowej i stale się rozwija. Prostują jednocześnie informacje na temat placówki, przekazywane przez opozycyjnych radnych.

O kondycji Szpitala Powiatowego w Radomsku, Zarząd Powiatu Radomszczańskiego mówił podczas konferencji prasowej. Uczestniczył w niej również dyrektor placówki Piotr Kagankiewicz.

Konferencja została zwołana w odpowiedzi na informacje, przekazywane opinii publicznej przez opozycyjnych radnych. Opozycja ma za złe władzom powiatu, że starostwo pobiera od szpitala czynsz z tytułu najmu pomieszczeń. Radni Koalicji Obywatelskiej mówią też o dużych kolejkach do lekarzy specjalistów.

Władze Powiatu Radomszczańskiego podkreślają, że opozycyjni radni mijają się z prawdą, a ich wypowiedzi mają związek z kampanią wyborczą.

-  Wszystkim nam jest niezmiernie przykro, że na dobru szpitala, który służy wszystkim mieszkańcom powiatu, próbuje się uprawiać politykę, a nie bierze się pod uwagę faktów i przesłanek merytorycznych. W tej trudnej sytuacji, w jakiej obecnie znajdują się szpitale w Polsce, nie zauważa się wielu pozytywnych zmian, które miały miejsce w naszym szpitalu na przestrzeni ostatnich lat - podkreśla Ewa Gajzler, członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego.

- W sytuacji, gdy większość szpitali w Polsce przeżywa zapaść finansową, trudno nie dostrzec działań dyrekcji i załogi placówki, które przyczyniły się do tego, że nasz szpital na przestrzeni ostatnich lat nie tylko zwiększył zakres swoich świadczeń, ale także znacząco poprawił swą sytuację finansową. Wiadomo, że – tak, jak w każdym zakładzie pracy, czy instytucji - nie jest idealnie. Wiele jeszcze jest do zrobienia. Borykamy się z problemem braku kadry medycznej. Personel jest przepracowany… Ale proszę wziąć pod uwagę niezaprzeczalny fakt: sytuacja w naszym szpitalu jest o wiele lepsza niż w większości szpitali w Polsce – mówi Beata Pokora, starosta powiatu radomszczańskiego.

Dyrektor Szpitala Powiatowego w Radomsku zapewnia, że placówka jest w bardzo dobrej kondycji – lepszej, niż sąsiednie szpitale, stale się rozwija i pozyskuje nowych specjalistów oraz sprzęt medyczny.

-  Być może niedługo się dowiemy, że to będzie najlepszy rok inwestycyjny, jeśli chodzi o wydatkowane miliony złotych w sprzęt, czy infrastrukturę otaczającą nasz szpital - mówi Piotr Kagankiewicz, dyrektor Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Dane finansowe Szpitala Powiatowego w Radomsku znajdują się w fotogalerii.

xxx

Podczas konferencji prasowej dziennikarze pytali, kiedy zostanie wznowiona działalność oddziału dziecięcego. Usłyszeli, że w tej sprawie w tym tygodniu zostanie zwołana konferencja, podczas której zostaną przekazane stosowne informacje.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański szpital radomsko konferencja finanse szpitala
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE