Władze powiatu na Konwencie Powiatów Województwa Łódzkiego

Władze powiatu na Konwencie Powiatów Województwa Łódzkiego Fot. Starostwo Powiatowe

Wicestarosta Jakub Jędrzejczak oraz Członek Zarządu Powiatu Ewa Gajzler reprezentowali Powiat Radomszczański podczas Konwentu Powiatów Województwa Łódzkiego, który odbył się w miniony wtorek w Piotrkowie Trybunalskim.

Na pierwszym w obecnej kadencji samorządowej posiedzeniu reprezentanci powiatów wybrali nowego przewodniczącego, który będzie organizował pracę Konwentu przez najbliższe pięć lat. Został nim Starosta Powiatu Opoczyńskiego, Marcin Baranowski. Na wiceprzewodniczących powołano Piotra Wojtysiaka, Starostę Piotrkowskiego i Krzysztofa Haburę Starostę Pabianickiego. Józef Matysiak, Starosta Rawski będzie reprezentował starostów woj. łódzkiego w Zarządzie Związku Powiatów Polskich.

W obradach wzięło udział 21 starostów. Zadaniem Konwentu Powiatów jest reprezentowanie interesów członków Związku Powiatów Polskich (ZPP) w danym regionie. Konwent pełni rolę doradczą względem organów ZPP, może przyjmować własne stanowiska lub opinie oraz kierować do Zarządu ZPP pisma o podjęcie interwencji - w sprawach związanych z celami statutowymi Związku. Ponadto Konwent Powiatów może współpracować z organami administracji rządowej i samorządowej w danym województwie.

info: Starostwo Powiatowe

Więcej o:
powiat powiat radomszcczański
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE