Włącz się w pomaganie w ramach „Szlachetnej Paczki” z harcerzami z Radomska

Włącz się w pomaganie w ramach „Szlachetnej Paczki” z harcerzami z Radomska

Włącz się w pomaganie w ramach „Szlachetnej Paczki” wraz ze środowiskami harcerskimi z Hufca ZHP Radomsko.

Tradycją harcerzy z Hufca ZHP Radomsko stało się coroczne organizowanie zbiórek w ramach „Szlachetnej Paczki”. W tym roku w organizację zbiórek zaangażowało się aż pięć środowisk harcerskich: VII „Dębowy” Szczep, XIII „Czarny” Szczep wraz z XVI Szczepem „Hubalczycy”, XV „Błękitny” Szczep oraz 85 Pajęczańska Drużyna Harcerska.

Każda z rodzin którym zdecydowały się pomóc środowiska potrzebuje pomocy, z którą z chęcią włączają się rokrocznie harcerze. Jest to dla nich pole służby, która poprzez działanie, uczy wychowanków harcerskich jak ważna jest bezinteresowna pomoc na rzecz innych.

„Starajcie się zostawiać ten świat choć trochę lepszym niż go zastaliście” - słowa Roberta Baden-Powella, założyciela skautingu, których przesłanie od lat przyświeca harcerskiej braci. Zwłaszcza w obecnym czasie jest bardzo ważne dla wszystkich członków Związku Harcerstwa Polskiego i staje się dla nich drogowskazem w działaniach. W przedświąteczną pomoc włączają się zarówno harcerze jak i ich rodziny czy znajomi. Dzięki zaangażowaniu, co roku udaje się skompletować wszystkie niezbędne artykuły, nawet duże potrzeby takie jak sprzęty AGD czy meble, na których zakup nie mogą pozwolić sobie rodziny.

Każdą ze zbiórek organizowanych przez harcerzy można wesprzeć przekazując podstawowe dobra takie jak żywność stała (mąka, olej, kasza, makaron), środki higieny osobistej (kosmetyki higieniczne, proszek do prania, płyn do mycia naczyń) i ubrania.

Finał akcji „Szlachetna Paczka” w tym roku odbywa się w sobotę 10 grudnia. Wtedy wszystkie dary trafią do głównego magazynu w Radomsku, a potem zostaną przekazane do rodzin. Do tego czasu zachęcamy do wspierania każdej ze zbiórek.

W sprawie szczegółów akcji i wsparcia rodzin najlepiej kontaktować się bezpośrednio z koordynatorami zbiórek w danym środowisku, przekażą oni informacje czego jeszcze brakuje rodzinom do skompletowania wszystkich potrzeb.
VII „Dębowy” Szczep – sam. Wiktoria Turek, tel. 797 358 087
XIII „Czarny” Szczep i XV Szczep „Hubalczycy” – HO Michalina Rawicka, tel. 725 358 087
XV „Błękitny” Szczep – sam. Zuzanna Ciesielska, tel. 508 624 703
85. Pajęczańska Drużyna Harcerska - sam. Julia Klimczyk, tel. 503 140 152

Więcej o:
zhp zhp radomsko hufiec radomsko szlachetna paczka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE