Wkrótce ruszy budowa skweru „przy kominie” w Radomsku

Wkrótce ruszy budowa skweru „przy kominie” w Radomsku Fot. UM Radomsko/wizualizacja

We wtorek, 12 września 2023 r. w Urzędzie Miasta w Radomsku została podpisana umowa z wykonawcą na budowę skweru naprzeciw komina po byłych zakładach Metalurgii. Zadanie wykona firma Zielony Wilk Adam Wilk z Januszna za kwotę 207,7 tys. zł.

Już niedługo radomszczanie będą mogli cieszyć się nowym miejscem do wypoczynku i relaksu. Za blisko 3 miesiące powstanie nowy zielony skwer w pobliżu komina na terenie dawnej „Metalurgii”.

- Inicjatywa ta ma na celu wprowadzenie zieleni do surowego, industrialnego krajobrazu tej części miasta. Obszar po byłych zakładach „Metalurgii” niemal w całości pokryty został betonową kostką przez prywatnego przedsiębiorcę. Teraz fragment tego dużego placu zostanie odbetonowany i zagospodarowany. Jest to możliwe dzięki przejęciu dróg oraz części terenu przez miasto – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Radomsku.

(wizualizacja skweru)

Na skwerze znajdziemy różnorodną roślinność, drzewa, krzewy i kwiaty oraz elementy małej architektury. Łącznie miasto odbetonuje aż 800m² powierzchni.

- Inwestycja ta jest ważnym krokiem w kierunku zrównoważonego rozwoju miasta, integrując surową przemysłową przestrzeń z przyrodą tworząc harmonijną całość – podkreślają urzędnicy.

Miasto Radomsko na budowę skweru „przy kominie” pozyskało dofinansowanie z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego z programu „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski - ogrody przyjazne naturze” na kwotę 150 tys. zł.

Więcej o:
radomsko skwer przy kominie budowa inwestycja umowa urząd miasta radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE