Wizyta wicepremiera w Radomsku

W ostatni piątek 14 października do Radomska zawitał wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. Wizyta trwała około trzech godzin, w tym czasie Pawlakowi udało się zobaczyć z wieloma... ››

W  ostatni piątek 14 października do Radomska zawitał wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. Wizyta trwała około trzech godzin, w tym czasie Pawlakowi udało się zobaczyć z wieloma osobami i zwiedzić punkty inwestycyjne miasta.


Wizyta rozpoczęła się w radomszczańskiej części ŁSSE. Tam premier został oprowadzony po sektorze, gdzie miał okazję zobaczyć jak wszystko funkcjonuje i rozwija się. W firmie Press- Glas odbyło się spotkanie z przedstawicielami miasta. Nie zabrakło samorządowców, jak i lokalnych przedsiębiorców. Za pomocą specjalnej prezentacji minister mógł zapoznać się z możliwościami rozwoju Radomska, plusami inwestowania w naszym regionie oraz ofertą dla inwestorów.


Kolejnym punktem programu była konferencja prasowa w Urzędzie Miasta. Wicepremier podzielił się swoimi wrażeniami związanymi z wizytą, chwaląc lokalne osiągnięcia. W swojej wypowiedzi potwierdził dalsze wspieranie procesu rozwojowego, które zapewni nowe miejsca pracy.


W trakcie spotkania z dziennikarzami nie zabrakło pytań na temat wyników wyborów parlamentarnych i dalszej politycznej wizji kraju. Waldemar Pawlak zaznaczył, iż nadchodząca kadencja dla rządu będzie bardzo trudna z racji zbliżającej się drugiej fali kryzysu i tylko dobrze przygotowani ludzie będą w stanie zaradzić sytuacji.


Również chętnie pytano o losy pana Stanisława Witaszczyka z PSL, który nie uzyskał mandatu do Sejmu. Wicepremier wyraził chęć dalszej współpracy z byłym posłem, ceniąc sobie jego zaangażowanie i doświadczenie. Ma nadzieję, iż w najbliższej przyszłości uda się wykorzystać odpowiednio umiejętności pana Witaszczyka w pracy samorządowej na najbliższe cztery lata.


W dalszej części wizyty odbyło się spotkanie ze strażakami na czele z komendantem bryg. mgr inż. Markiem Jankowskim. Było to związane z piastowaniem przez Pawlaka stanowiska Prezesa Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.


Na koniec podsumowano wizytę oraz podziękowano za przybycie. Wspominano wydarzenie sprzed siedemnastu lat, gdy Waldemar Pawlak po raz pierwszy zjawił się w Radomsku.


Była to również chwila podziękowania ze strony pani prezydent Anny Milczanowskiej dla Stanisława Witaszczyka za współpracę na przestrzeni ostatnich czterech lat, przy wszystkich projektach samorządowych.


Zanim wicepremier Pawlak wyjechał z Radomska, zobaczył jeszcze nowy szpital.

Więcej o:
waldemar pawlak polityka psl strefa inwestycyjna
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE