Wizyta dzieci z Klubu Młodziaka w bibliotece

W środę 12 czerwca zajęcia w ramach Klubu Młodziaka odbyły się w niecodziennym anturażu. Dzieci wraz z rodzicami i opiekunami uczestniczyły w wycieczce, której celem była wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej

W środę, 12 czerwca zajęcia w ramach Klubu Młodziaka Ośrodka Wspierania Rodziny, odbyły się w niecodziennym anturażu. Dzieci wraz z rodzicami i opiekunami uczestniczyły w wycieczce, której celem była wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku.
Dzieci żywo uczestniczyły w lekcji biblioteczniej
Na miejscu odbyła się lekcja biblioteczna, którą poprowadziła pani bibliotekarka. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały krótkiego wykładu na temat miejsca, w którym się znajdują, zasad wypożyczania książek, reguł obowiązujących w bibliotece oraz pracy bibliotekarzy, a także zapoznały się z księgozbiorem oddziału dla dzieci i młodzieży i dowiedziały się jak należy traktować książki.

- Następnie maluchy wybrały się w podróż magicznym pociągiem do krainy książek. Wędrując między regałami z książkami miały jedyną w swoim rodzaju możliwość zwiedzenia wypożyczalni od zaplecza. Wizyta w bibliotece była również okazją do założenia karty bibliotecznej i wypożyczenia wybranych pozycji - mówi Magdalena Staniszczak, wychowawca w Klubie. - Na koniec był czas na swobodną lekturę w czytelni oraz zabawę w kąciku dla maluchów.  Maluchom wiele radości sprawiło oglądanie wielu kolorowych i naprawdę ciekawych książek. Jednak największy zachwyt wzbudziły książki ze specjalnymi przyciskami, po naciśnięciu których można było usłyszeć lektora czytającego kolejne strony książki - dodaje.

Na pamiątkę wizyty w bibliotece dzieci dokonały wpisu do księgi gości. Otrzymały okolicznościowe balony z logo MBP w Radomsku oraz kolorowe zakładki do książek. Klubowicze dziękując za ciekawą i pouczającą lekcję obiecały, że będą dbały o książki zarówno te wypożyczone z biblioteki, jak i te z których korzystają w domu i w Klubie Młodziaka. Zadeklarowały, że już nigdy nie będą zaginać rogów, a używać zakładek, które otrzymały.

Wrażenia z wizyty w bibliotece były bardzo pozytywne. Dzieci były zachwycone i zapowiedziały, że chętnie będą korzystać z usług biblioteki. Również rodzice docenili sposób w jaki dzieci zostały wprowadzone w świat książek.  - Dzisiejsza lekcja biblioteczna umożliwiła dzieciakom bezpośredni kontakt z książką w sposób przyjemny i ciekawy - mówi jedna z mam. - Dzięki takim działaniom czytanie nigdy nie będzie kojarzyć się dziecku z przymusem i nudą - podkreśla.

- W związku z tak pozytywnym odbiorem tego typu wizyty zostaną wpisane na stałe do kalendarza zajęć w Klubie Młodziaka - zaznacza Magdalena Staniszczak.

Więcej o:
owr ośrodek wspierania rodziny projekt świetlice środowiskowe owr radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE