Wizerunek osoby uzależnionej od alkoholu zmienił się

Wizerunek osoby uzależnionej od alkoholu zmienił się Fot. M. Kołaczkowski

9 września Klub Abstynencki „Można Inaczej” w Radomsku obchodzić będzie XX-lecie swojej działalności. Zaplanowano uroczyste obchody tak dostojnego jubileuszu.

- Dzisiaj wizerunek osoby uzależnionej od alkoholu się zdecydowanie zmienia. To nie osoba zaniedbana, mężczyzna z trzydniowym zarostem stojący od rana pod sklepem monopolowym, ale ktoś, którego nigdy nie podejrzewamy o chorobę alkoholową - komentuje Leszek Stępień.

- Co jest najważniejsze  w tym przypadku, to że osoby takie są świadome swojego uzależnienia i same zgłaszają się do nas. Najpierw nieśmiało dzwonią wypytują, później  nieśmiało przychodzą, a  w trzecim etapie otwierają się i proszą o pomoc - dodaje Andrzej Kaczmarek. 

Program obchodów. Najpierw zaplanowana jest msza św. m.in. w intencji śp. ks. Józefa w podziękowaniu za jego posługę na rzecz osób uzależnionych i ich rodzin (klasztor Franciszkanów w Radomsku, godz. 16.00). Od godziny 17.00 uczestnicy spotkają się w sali RSM w Radomsku ul. Piastowska 10 – będzie część artystyczna, mityng otwarty oraz zabawa abstynencka.

Andrzej Kaczmarek prezes Klubu Abstynenckiego „Można Inaczej” oraz Leszek Stępień członek Zarządu Klubu w środę 6 września będą gośćmi portalu Radomsko24.pl. Premiera rozmowy o godz. 19.45. A w dowolnym momencie na naszym kanale na YouTube. Zapraszamy do oglądania.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk leszek stępień andrzej kaczmarek
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE